fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V čom jazdia najbohatší ľudia sveta? Realita vás prekvapí

Máte tip? napíšte nám mailom

Najbohatší ľudia sveta si môžu dovoliť kúpiť akékoľvek auto, na ktoré si pomyslia. Ak by ste však mali pocit, že sa všetci vyvážajú na extrémne drahých autách ako Ferrari či Rolls-Royce, ste na omyle. Prinášame vám top 5 miliardárov, ktorí si na každodenný luxus za volantom nepotrpia.

5. Dustin Moskovitz

Odhadovaná hodnota majetku: 12,4 miliárd USD

Na piatom mieste v našom rebríčku sa umiestnil spoluzakladateľ Facebooku, Dustin Moskovitz. Hoci rozhodne nemá hlboko do vrecka, jazdí na Volkswagene Golf 5 R32 za približne 25 000 dolárov.

najbohatší ľudia
Zdroj: pistonheads.com, medium.com

4. Larry Page

Odhadovaná hodnota majetku: 59,6 miliárd USD

Larry Page, ktorý stojí za vznikom vyhľadávača Google, je podľa Forbes desiaty najbohatší človek sveta. Namiesto vyvážania sa na krásnych drahých limuzínach či SUV-čkach si zaobstaral Toyotu Prius. Toto auto je známe predovšetkým svojím nie príliš vábnym dizajnom, no najmä dôrazom na ekológiu. Pre hybridný Prius sa rozhodol aj ďalší spoluzakladateľ Googlu, Sergey Brin.

najbohatší ľudia
Zdroj: pressroom.toyota.com, citaty-slavnych.sk

3. Mark Zuckerberg

Odhadovaná hodnota majetku: 74,9 miliárd USD

Marka zrejme nikomu netreba predstavovať. Zakladateľ najznámejšej sociálnej siete Facebook sa stal miliardárom už vo veku 23 rokov, do práce však chodí v celkom bežných, ba až nudných autách. Počas posledných rokov ste ho mohli zazrieť v čiernej Acure TSX (americká verzia Hondy Accord), Volkswagene Golf či Honde Fit (na Slovensku Honda Jazz). V roku 2014 si zaobstaral Pagani Huayra za 1,4 mld. dolárov, je však otázne, či sa v ňom odvtedy aj previezol.

Prečítajte si tiež:
Lucia Lucid Sládečková: Pod ochranné krídla nepatrím! #ROZHOVOR

Mark Zuckerberg

2. Waren Buffet

Odhadovaná hodnota majetku: 86,9 miliárd USD

Napriek tomu, že je Waren aktuálne štvrtým najbohatším človekom planéty, medzi miliardármi patrí medzi tých najskromnejších. Na raňajky denne minie maximálne 2,67 eura, býva v tom istom dome, ktorý kúpil v päťdesiatych rokoch a v poslednom desaťročí rozdal 22,7 miliárd eur. Vo veľkej miere využíva mestskú hromadnú dopravu, no keď je auto skutočne potrebné, jazdí na Cadillacu DTS za 45-tisíc dolárov.

najbohatší ľudia sveta

1. Jeff Bezos

Odhadovaná hodnota majetku: 113 miliárd USD

Na vrchole nášho rebríčka nemôže byť nik iný, ako momentálne najbohatší človek na Zemi, Jeff Bezos. Jedným z jeho najobľúbenejších áut je, prekvapivo, Honda Accord z roku 1996. V roku 1999 v jednej z epizód programu „60 minút” povedal: „Je to perfektné auto.” Ak si hovoríte, že vtedy ešte určite nebol taký bohatý, vyvedieme vás z omylu – podľa New York Times mal na konte už 10 miliárd dolárov. Keď sa ho moderátor opýtal, prečo je taký skromný, odvetil: „Je to symbol míňania peňazí za veci, ktoré sú pre zákazníkov skutočne dôležité, nie za veci, ktoré nie sú.”  Ľudia ho v rovnakom aute videli jazdiť aj v roku 2013, Honda teda musela mať obrovskú radosť. Čo môže byť väčšou reklamou pre vašu automobilku, ako keď sa najmajetnejší človek sveta dobrovoľne vozí vo vašom ľudovom sedane s aktuálnou hodnotou niečo cez 3000 dolárov.

Prečítajte si tiež:
Pozri sa, čo sa stane v priebehu jednej minúty na internete!
Jeff Bezos
Zdroj: doba.sk, sites.google.com

Aj vďaka takémuto spôsobu premýšľania sú najbohatší ľudia sveta stále bohatí.

Zdroj: luxurylaunches.com, businessinsider.com, startitup.sk, forbes.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií