fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Indickom oceáne sa nachádza ostrov, na ktorý nesmie nik vstúpiť. Žijú na ňom nepriateľskí domorodci

Máte tip? napíšte nám mailom

Úplne izolovaný ostrov, ktorý obýva nepriateľsky kmeň, ešte nikdy nikto nepreskúmal ani nenavštívil.

Ostrov North Sentinal patrí k Andamanských ostrovom a nachádza sa v Indickom oceáne. Je však zakázané naňho vstúpiť, pretože ho obýva nepriateľský kmeň s názvom Sentinelese. Domorodci z tohto kmeňa odolávajú akémukoľvek kontaktu s cudzincami a keď sa niekto pokúsi čo i len priblížiť k ich ostrovu, neváhajú agresívne zaútočiť. Tým, ktorí vkročia na ich územie neváhajú podrezať hrdlo a ich mŕtvoly nechajú len tak pohodené. Nevylučuje sa dokonca ani fakt, že ide o kanibalov.

Zdroj: BoredPanda

Indická vláda sa v minulosti rozhodla tento ostrov preskúmať a nadviazať kontakt s týmto kmeňom. Jediný ako-tak priateľské “stretnutie” sa podarilo v roku 1991, kedy sa k tomuto miestu priblížili učni z T. N. Pandit, ktorí sa sem priblížili aj s kokosovými orechmi a inými darmi, ktorými si chceli získať dôveru Sentinelese. To bolo po prvý a poslednýkrát, kedy domorodci k cudzincom prišli bez lukov.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Ihneď po tejto expedícii sa indickí úradníci rozhodli zastaviť ďalšie misie, ktoré mali za úlohu zistiť o ostrove a kmeni, ktorý ho obýva viac. Došli totiž k záveru, že domorodci sú zdraví a dokážu prosperovať aj bez akéhokoľvek vplyvu modernej civilizácie. Navyše kontakt s civilizovanými ľuďmi by ich mohol ohroziť, pretože nie sú odolní voči chorobám a mohlo by to mať pre ich zdravie fatálne následky.

Prečítajte si tiež:
Facebook testuje spoplatnené články. Ako fungujú?
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: BoredPandaBadassofweek

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií