fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V noci na Slovensko dorazí ďalšia vlna sneženia. Tieto oblasti obdržia najviac snehu

Na naše územie mieri ďalšia vlna pomerne výrazných zrážok, ktorá prinesie aj počas večera a noci vlnu sneženia. Niekde môže napadnúť aj 15 cm snehu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Uplynulú noc postupoval cez naše územie frontálny systém. Ten priniesol sneženie na mnohé miesta nášho územia a to predovšetkým na severozápad, kde napadlo od 5 do 10 cm snehu.

Aj aktuálne sa v oblasti severozápadného Slovenska vyskytujú zrážky a to predovšetkým v Žilinskom kraji, kde počas dnešného dňa opäť pribudlo niekoľko centimetrov snehu.

Ďalšia vlna sneženia sa pritom na naše územie chystá v nasledujúcich hodinách. Sneženie opäť zasiahne mnohé oblasti nášho územia, no jeden kraj obdrží snehu najviac.

Počasie totiž ovplyvňuje tlaková níž, ktorá sa cez Poľsko presúva smerom nad Ukrajinu. Okolo nej sa do našej oblasti otvorí chladné, severozápadné prúdenie, ktoré k nám bude zabezpečovať jednotlivé zrážkové vlny.

Prvá vlna sneženia dorazí na naše územie okolo 17:00 od severozápadu z Moravy a zasiahne predovšetkým Trnavský, Trenčiansky a najmä Žilinský kraj.

Súčasne zrážky v Žilinskom kraji prejdú do trvalejšieho charakteru a snežiť tu tak bude neustále.

K tomu sa pridá ďalšia vlna sneženia, ktorá na naše územie dorazí skoro ráno okolo 02:00 opäť od severozápadu. Snežiť bude na Záhorí, v Bratislave, v Podunajskej nížine a predovšetkým opäť v Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji.

Prečítajte si tiež:
Slovensko dnes opäť zasiahnu silné búrky aj krupobitie. Mieria najmä na západ

Sneženie sa upokojí až zajtra okolo poludnia, no nebude to platiť pre celé naše územie. Na severe by aj naďalej malo trvalo snežiť a sneh tak bude pribúdať.

Do zajtrajšieho poludnia by malo na našom území pripadnúť od 1 do 5 cm snehu. V Trenčianskom kraji to môže byť aj viac, no v Žilinskom kraji napadne v nižších polohách 5 až 10 cm, vo vyšších polohách až do 20 cm čerstvého snehu. Mapu snehových zrážok nájdete pod článkom.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií