fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Väčšina slovenských zamestnávateľov zanedbáva starostlivosť o svojich zamestnancov

Každý poctivý zamestnávateľ by nemal hľadieť len na zisky svojej firmy, ale mal by si všímať, či je dostatočne postarané o zamestnancov. Ohrozujúce pracovné prostredie, nedostatočný počet pracovných nástrojov a nedostatočné skúsenosti s konkrétnou pracovnou činnosťou ohrozujú zdravie zamestnanca. Čo by ste ako zamestnávateľ mali pre to urobiť?

Dajme si príklad. Ak má váš zamestnanec k dispozícii napríklad služobné vozidlo, je vašou povinnosťou zisťovať, či auto je v poriadku a neohrozuje zdravie a život zamestnanca. Problémy môže spôsobiť aj nefunkčná čelná prevodovka, ktorú by ste okamžite mali nahradiť novou čelnou prevodovkou. A čo ďalej?

Pravidelné kontroly

To, že sa po čase niečo pokazí, znefunkční, nemôžete ovplyvniť. Vašou povinnosťou je ale určiť jedného zamestnanca, aby chodieval kontrolovať stav strojov, ktoré zamestnanci nevyhnutne potrebujú pre vykonávanie svoje práce. Napríklad taký vysokozdvižný vozík, s ktorým manipulujete, musí mať bezpečné a pohodlné sedačky do vozíkov, v ktorých sa bude zamestnanec cítiť pohodlne aj po niekoľkých hodinách sedenia. Samozrejme, že by ste si mali všímať aj otočné kolieska, regály v sklade, ale aj to, či montážne plošiny neohrozujú zdravie zamestnancov pracujúcich na nich.

Najkvalitnejší materiál, ktorý nikoho neohrozí

Práve montážne plošiny uľahčujú prístup zamestnancom na vyššie položené miesta. Musia byť však pevné, stabilné a vyrobené len z toho najkvalitnejšieho materiálu. Nikdy nešetrite na pracovných nástrojoch, pretože v konečnom dôsledku by ste aj tak prerobili. Prečo? Po krátkej chvíli by ste museli lacnejší stroj vymeniť za nový opäť nekvalitný.

Foto: Pexels

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"