Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOTO sú najlepšie prírodné produkty, vďaka ktorým budete zdraví

Zdravý životný štýl preferujú obyčajní ľudia i celebrity. Nie je to módny výstrelok, ale snaha žiť svoj život zdravo a plnohodnotne bez akýchkoľvek obmedzení.

Zdravý životný štýl pre každého

Čo si pod pojmom zdravý životný štýl predstavujete vy? Nie je žiadna špecifická definícia, ktorú treba striktne dodržiavať. Žiť zdravo je odpoveďou na rýchlu dobu, ktorá prináša mnohé civilizačné choroby, fast food, obezitu či choroby z povolania. Určite je jednoduchšie ležať pred televízorom, chrúmať zemiakové lupienky alebo polotovary a popíjať pivo. Sedavé zamestnanie a presúvanie sa autom aj na malé vzdialenosti nášmu zdraviu tiež nepomáha. Dá sa to však aj inak, ak človek naozaj chce. Dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, veľa ovocia a zeleniny, čistá voda a prírodná kozmetika sú cestou, ktorú vyhľadávajú mladší i starší. Po práci dobre padne ísť si zabehať alebo zašportovať vonku v prírode. Možno prídete na chuť aj otužovaniu a radi si dáte studenú sprchu. Zdravý životný štýl nie je nič komplikované a poznali to aj naši starí rodičia. Slováci radi nakupujú výživové doplnky a zdravé potraviny, ktoré sa postarajú o zdravie i krásu. Ktoré sú obľúbené a zaujímavé?

Dračia krv

Dračia krv nie je z rozprávky, ale zo stromu, ktorý rastie v tropických amazonských oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Červenej penivej miazge sa hovorí dračia krv a jej blahodarné účinky na náš organizmus poznali aj Indiáni. Potierali si ňou rany, kožné problémy aj štípance od hmyzu. Pri vnútornom užívaní priaznivo vplýva na činnosť slizníc tráviaceho traktu, čriev, ústnej dutiny, kĺbov a kože. Má silné antioxidačné a detoxikačné účinky, prispieva k regenerácii kĺbov, kostí a chráni i zuby. Pokojne by sme ju mohli označiť ako prírodný poklad, vďaka ktorému sa budete cítiť lepšie.

https://www.instagram.com/p/BU9cFlFl0R9/

Kozie kolostrum

Kolostrum je prvé mlieko, ktoré sa tvorí v mliečnej žľaze tesne pred pôrodom a pár dní po pôrode u všetkých cicavcov. Kozie kolostrum má jedinečné zloženie, ktoré vám posilní váš imunitný systém. Obsahuje cenné látky ako vitamíny A, B1, B2, B12, C, E a D, kyselinu listovú, množstvo stopových prvkov a minerálov, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, kobalt či mangán. Pri pravidelnom užívaní sa zlepšuje trávenie,  telo má dostatok vitamínov a enzýmov. Kozie kolostrum prispieva k ochrane pokožky a ovplyvňuje aj psychiku. Kúpiť si môžete aj kravské, ale kozie je ľahšie stráviteľné. Pokojne si doprajte aj kozie mlieko, pre zdravý životný štýl je ako stvorené. Pre svoju lepšiu stráviteľnosť je vhodné pre deti aj pre ľudí s ťažkosťami trávenia.

zdravý životný štýl

Extrakt z grepových jadier

Grapefruit je považovaný za veľmi zdravé ovocie, pretože obsahuje veľa vitamínov a dôležitých prvkov. Obľúbený je aj pri chudnutí a oceníte ho aj v zime. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý prispieva k tvorbe kolagénu potrebného pre správnu funkciu pokožky, ciev, kostí, chrupaviek, ďasien a zubov. Kôstky či jadierka z ovocia vyhadzuje takmer každý z nás a neraz pritom obsahujú veľa zdraviu prospešných prvkov. Extrakt z grepových jadier je prírodný výživový doplnok, ktorý posilňuje náš imunitný systém. Je silným antioxidantom a pôsobí proti baktériám i parazitom. Zdravý životný štýl prinesie zdravé telo a príjemný pocit, že ste pre seba niečo urobili.

grapefruit
Pixabay.com

Bambinchen: Niečo pre zdravé detičky

Mnohí rodičia, ktorých zdravý životný štýl zaujíma, sa snažia v takom duchu vychovávať aj svoje deti. Hľadajú pre ne zdravé alternatívy a chcú im dať tú najlepšiu stravu. Bambinchen 2 je dojčenská výživa na báze kozieho mlieka. Vhodná je pre detičky od siedmeho mesiaca ako časť stravy, nie náhrada materského mlieka. Pre deti do šesť mesiacov sa dá kúpiť počiatočná dojčenská výživa Bambinchen 1. Vaše dieťa tak dostane potrebné vitamíny i minerály v ľahko stráviteľnej strave. Vedeli ste, že 400-gramová plechovka poslúži na prípravu troch litrov kozieho mlieka? Ocenia ho mamičky, ktoré nedojčia, alebo majú málo materského mlieka. Bambinchen 2 je veľmi dobre stráviteľné a materskému mlieku podobné.

kozie mlieko
pixabay.com

CRP test

Slováci spotrebujú ročne veľké množstvo antibiotík, ktoré sú nie vždy potrebné. Niekedy stačí len zakašľanie alebo mierne zvýšená teplota a utekajú k lekárovi. Antibiotiká nezaberajú na bežné vírusové ochorenia ako chrípka alebo prechladnutie. Potrebné sú pri chorobách spôsobených baktériami. Skôr ako sa rozhodnete, či ísť alebo neísť k lekárovi, môžete si doma urobiť jeden jednoduchý test. CRP test zvládnete  v pohodlí domova a o päť minút viete, či sa jedná o vírusové alebo bakteriálne ochorenie. Ušetriť si môžete návštevu lekára, čas i peniaze.

BioCare.sk

Zveřejnil(a) BioCare.sk dne Úterý 20. června 2017

Všetko pre zdravý životný štýl nájdete aj v eshope Biocare.sk. Jeho heslom je: Žijeme bio, myslíme eko“, a preto tu nájdete všetko pre zdravie i ekologicky čistú domácnosť. Využiť môžete aj rôzne bonusy a zľavy, ktoré sa oplatia novým aj verným zákazníkom.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií