Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká Británia po prvý raz pošle na Ukrajinu vrtuľníky, jeden stroj Sea King už zrejme aj dorazil

Ukrajinské posádky počas ostatných šiestich týždňov absolvovali výcvik lietania a údržby vrtuľníkov, ktoré im majú pomôcť pri pátracích a záchranných operáciách.

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo po prvý raz pošle Ukrajine vrtuľníky. Oznámil to britský minister obrany Ben Wallace. Ako informuje spravodajský portál BBC, na Ukrajinu by mali smerovať tri už nepoužívané stroje Sea King, pričom prvý by tam už mal byť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské posádky počas ostatných šiestich týždňov absolvovali výcvik lietania a údržby vrtuľníkov, ktoré im majú pomôcť pri pátracích a záchranných operáciách.

Vrtuľníky Sea King používalo kráľovské námorníctvo aj letectvo. Posledný stroj vyradilo námorníctvo v roku 2018.

Wallace oznámil krok s vrtuľníkmi v Osle, kde so spojencami diskutuje o vojenskej podpore pre Ukrajinu. Okrem toho informoval, že Spojené kráľovstvo pošle Kyjevu dodatočných 10-tisíc kusov delostreleckej munície. Delostrelecké strely podľa neho pomôžu ukrajinským ozbrojeným silám zabezpečiť nedávno oslobodené územie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vrtuľníky Sea King
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia po prvý raz pošle na Ukrajinu vrtuľníky, jeden stroj Sea King už zrejme aj dorazil © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií