fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Česko dnes zahalil smútok: Neuveríte, koľko ľudí sa prišlo rozlúčiť s Karlom Gottom

Máte tip? napíšte nám mailom

Smútok, slzy a tisíce ľudí. Tak to dnes vyzerá v pražskom paláci Žofín, kde sa začala verejná rozlúčka so zosnulým spevákom Karlom Gottom. 

O tom, že Karel Gott nebol len spevák, ale aj veľká osobnosť s fanúšikmi po celom svete, netreba špekulovať. Počas života mal mnoho blízkych priateľov, stála pri ňom rodina a tísíce tých, ktorí ho podporovali. Karel sa nebránil pozvaniam do mnohých zábavných relácií, ani zahraničnej spolupráci s mladšími spevákmi. A to dokonca ani vtedy, keď už dávno nebol v dobrom zdravotnom stave.

Krajinu zahalil smútok

Dnes sa so zrejme najväčšou hudobnou osobnosťou v Českej republike lúčia ľudia nielen z Česka, ale aj zo zahraničia. Posledné zbohom mu dávajú už od 8. hodiny rána. Brány paláca sa zatvoria o 22. hodine, a tak môžu všetci tí, ktorí mali Karla radi, prichádzať počas celého dňa.

Priestory paláca sa plnia nielen ľuďmi, ale aj kvetmi. Pred rakvou stojí obrovské srdce plné červených ruží, ktoré mu priniesla manželka Ivana. Na stuhe je nápis:

Navždy ťa milujem. Tvoja Ivana.”

Organizátori potvrdili, že počas hodiny sa pri rakve vystriedalo 1500 ľudí, čo je podľa ich očakávaní málo. Verejnosť preto vyzvali, aby menej fotili a rýchlejšie sa pohybovali. Dav ľudí sa síce zrýchlil, ale očakávaných 50-tisíc ľudí sa s Karlom nestihne rozlúčiť tak, ako bolo v pláne. Zvažujú, že verejná rozlúčka bude pokračovať aj po 22. hodine a skončí o polnoci.

Prečítajte si tiež:
Všetky informácie o očkovaní 3. dávkou a očkovaní detí

https://www.instagram.com/p/B3eU987Avj6/

Zádušná omša bude v sobotu

Kvôli poslednej rozlúčke s Karlom Gottom je v Prahe obmedzená doprava. Do radu sa môžu stavať ľudia len z Janáčkovho nábrežia, koridor vedie cez most Légií až k palácu. Spomienkovú rozlúčku dotvára najmä atmosféra. Pred palácom aj v jeho vnútri počuť Gottove piesne, ktoré pripomínajú, že aj napriek tomu, že Karel Gott už nie je medzi nami, jeho celoživotné dielo ostane ešte dlhé roky živé.  

Zádušná svätá omša sa uskutoční zajtra. Okrem popredných českých politikov prídu aj politici zo Slovenska. Na omši budú prítomní predseda vlády Peter Pellegrini a predseda Národnej rady Andrej Danko. Prezidentka Zuzana Čaputová sa na zádušnej omši neobjaví.   

https://www.instagram.com/p/B3eLgAJgszY/

Slováci na pohrebe

Smútok nad stratou Karla Gotta zasiahol nielen Českú republiku, ale aj Slovensko. Omša v Katedrále sv. Víta je na pozvánky, pričom pozvaných hostí vyberala manželka Ivana. Na pohrebe nebude chýbať Dara Rolins, ktorá si s Karlom Gottom zažila pekné obdobie už počas detstva. 

https://www.instagram.com/p/B3JtF9UIKkq/

Medzi pozvanými sú aj Igor Timko a ďalší členovia kapely No Name. Na pohreb príde aj Meky Žbirka s manželkou Katkou. Pozvanie dostali aj Milan Lasica a Magda Vášáryová, ktorí majú v čase pohrebu iné povinnosti, a preto poslali manželke Ivane aspoň kondolenciu. 

Prečítajte si tiež:
Princ Harry pod paľbou kritiky: Zbytočne luxusná cesta vlakom

Zdroj: cas.sk

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií