fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Gretu Thunbergovú zaútočil aj Vladimir Putin! Nazval ju zle informovanou tínedžerkou

Máte tip? napíšte nám mailom

Vladimir Putin kritizoval aktivistku Gretu Thunbergovú. Z jej posledného prejavu nezdieľal rovnaké nadšenie, ako ostatní. 

Ruský prezident Vladimir Putin sa pred nedávnom zúčastnil energetického fóra. Vo svojom prejave zameraného na zníženie spotreby fosílnych palív neobišiel ani prejav Grety Thunbergovej na pôde OSN. Nazval ju zle informovanou tínedžerkou.   

Vladimír Putin odsúdil prejav Grety Thunbergerovej

Školáčka elektrifikovala samit OSN v New Yorku, keď odsúdila svetových vodcov za to, že sa nezaoberali klimatickými zmenami, čím rozpútala pobúrenie. Vysokých politických predstaviteľov sa počas prejavu spýtala: „Ako sa opovažujete?“ 

Vladimir Putin na stretnutí s názvom Energetické partnerstvo pre trvalo udržateľný rast na energetickom fóre v Moskve povedal: „Musím vás sklamať, ale nezdieľam spoločné nadšenie z prejavu Grety Thunbergovej.”

Grete nikto nevysvetlil, že moderný svet je zložitý a odlišný, a že ľudia v Afrike alebo v mnohých ázijských krajinách chcú žiť na rovnakej úrovni bohatstva ako vo Švédsku,” vysvetľoval na stretnutí v Moskve Vladimir Putin.

Svoj prejav adresoval priamo Grete. Odporučil jej, aby išla do rozvojových krajín a vysvetlila im, prečo by aj naďalej mali žiť v chudobe a nemať sa ako Švédi. Gretu však kritizovali aj iní politici. Americký prezident Donald Trump ju zosmiešnil na Twitteri a kanadský poslanec Maxime Bernier ju označil za alarmujúceho a duševne nestabilného človeka.

View this post on Instagram

Here we go again… As you may have noticed, the haters are as active as ever – going after me, my looks, my clothes, my behaviour and my differences. They come up with every thinkable lie and conspiracy theory. It seems they will cross every possible line to avert the focus, since they are so desperate not to talk about the climate and ecological crisis. Being different is not an illness and the current, best available science is not opinions – it’s facts. I honestly don’t understand why adults would choose to spend their time mocking and threatening teenagers and children for promoting science, when they could do something good instead. I guess they must simply feel so threatened by us. But the world is waking up. See you in the streets this Friday! #fridaysforfuture #schoolstrike4climate #climatestrike #aspiepower

A post shared by Greta Thunberg (@gretathunberg) on

Ukradli ste mi sny

Vladimir Putin uviedol, že mladí ľudia, ktorí venujú pozornosť otázkam životného prostredia, by sa mali podporovať, no vzápätí dodal, že keď niekto používa deti a mládež v osobných záujmoch, zaslúži si odsúdenie.

„Som si istý, že Greta je milá a úprimná dievčina. Ale dospelí musia urobiť všetko pre to, aby nepriniesli dospievajúcich a deti do extrémnych situácií, “ vyjadril sa Vladimir Putin.

Greta na konferencii v OSN hovorila o tom, že namiesto toho, aby sa teraz prihovárala svetovým lídrom, by mala byť v škole.

Ukradli ste mi sny a moje detstvo,” povedala Greta počas svojho prejavu.

Začiatkom tohto týždňa vyzval poslanec ruskej dumy Gretu Thunbergovú do Ruska a dal jej priestor, aby vystúpila so svojím prejavom.

Zdroj: Daily Mail 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií