fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Bezcitní ľudia hádzali do tuleňov kamene. Chceli tak docieliť, aby zvieratá pózovali pred fotoaparátmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Hádzať kamene do bezbranných zvierat len kvôli lepším fotkám je skutočne hlúpe, bezcitné a neprípustné…

Aj napriek tomu, že sa o ľuďoch vraví ako o inteligentných bytostiach, ktoré sa vedia správať, denne sa stretávame s tým, že to tak nie je. Dôkazom toho je aj video z národného parku na ostrove St. Mary, ktorý sa nachádza na severovýchode Anglicka.

Na tento ostrov, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou, prichádzajú turisti obdivovať nielen prírodné krásy, ale i zvieratá. Najväčším lákadlom sú tulene, ktoré tu žijú. Práve na tie sa prišla pozrieť aj trojica mladých ľudí, dvaja chlapci a jedno dievča. Tým sa nepáčilo, že plutvonožce len tak nečinne ležia a tak do nich začali hádzať kamene. Týmto krutým spôsobom chceli dostať zvieratá do pohybu, aby tak mali čo najlepšie a najatraktívnejšie zábery.

Neľudské konanie mladých ľudí zachytila aj kamera, ktorú ochranári využívajú na pozorovanie tuleňov v ich prirodzenom prostredí. Videozáznam bol zverejnený na internete, aby široká verejnosť videla, ako neprimerane sa dokážu správať niektorí jedinci nielen k prírode, ale i bezbranným zvieratám.

Prečítajte si tiež:
PIŤ či NEPIŤ? Dozviete sa vnútri článku!

 

 

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1718105/VIDEO-Banda-vyrastkov-hadzala-do-tulena-kamene–chceli-mat-lepsiu-fotku–Tragicky-koniec

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií