fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Viete, kde spia letušky a piloti počas dlhých letov?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kde piloti a letušky spia a relaxujú počas dlhých letov, keď sú mimo službu? Ak áno, bude tento článok absolútnou lahôdkou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zach Griff, samozvaný cestovateľ na plný úväzok a cestovateľský analytik v The Points Guy, nedávno zdieľal zaujímavé zábery na svojom účte na Instagrame, ktoré odhaľujú, ako vyzerá „odpočinok posádky“, kde posádka letu spí.

Zach Griff je cestovným analytikom spoločnosti  The Points Guy so  sídlom v New Yorku. Points Guy je globálna značka a webová stránka, ktorá pomáha čitateľom maximalizovať ich zážitky z cestovania. V rámci svojej práce neustále cestuje po celom svete a kontroluje nové lietadlá, letiská, hotely a ďalšie.

Za rok navštívil viac ako 55 krajín

Neustále informuje o svojich dobrodružstvách a o všetkom, čo sa deje v cestovnom ruchu. Publikuje články na  thepointsguy.com  a na svojom Instagrame. ,,Bol som vo viac ako 55 krajinách a minulý rok som precestoval viac ako 200 000 míľ na viac ako 100 letoch, “povedal Zach.

“Pššš … nikomu to nehovor, ale tu je tvoj vnútorný pohľad na tajný “odpočinok posádky.” Tento priestor je pre cestujúcich neprístupný a je to miesto, kde piloti a letušky spia počas dlhých medzinárodných letov. Najchladnejšia časť? Na tomto @americanair 787 Dreamliner sa nachádza na poschodí nad palubou pre cestujúcich. “ napísal do popisu videa.

Prečítajte si tiež:
V roku 2035 môže byť Arktída v lete úplne bez ľadu. Toto nám hrozí!

“Pri diaľkových medzinárodných letoch si musia piloti a letová posádka oddýchnuť – nemôžu bez prestávky fyzicky pracovať desať a viac hodín.” Preto má väčšina veľkých medzinárodných lietadiel – napríklad dvojpodlažný Airbus A380 a Boeing 787 Dreamliner – vyhradený priestor pre posádku na spánok, ktorý je pre cestujúcich úplne neprístupný. Najväčšia letecká spoločnosť na svete, American Airlines, predstavila do svojej flotily úplne nový Boeing 787-8 Dreamliner. Predtým, ako lietadlo začalo lietať s cestujúcimi, som absolvoval zákulisnú prehliadku celého lietadla, od kokpitu až po odpočinkovú časť pre posádku, “vysvetlil Zach.

Kde je miestnosť na spanie?

Podľa všetkého sú tu záhadné dvere umiestnené úplne vzadu vedľa veľkej kuchyne. ,,Niektorí si môžu myslieť, že vedú do skrinky alebo toalety,” vysvetľuje Zach vo svojom článku . ,,Namiesto toho otvor dvere a nájdeš schody vedúce k odpočinkovej časti pre posádku. Ale pozor, ak tam vylezte príliš rýchlo, narazíte si hlavu – je to tam skutočne tesné. Hneď na poschodí nájdete šesť postelí. Tri sú vedľa seba a ďalšie tri sú usporiadané v podkovovej konfigurácii, “ uzavrel Zach.

Prečítajte si tiež:
Rytmus sa chystá spojiť zdanlivo nespojiteľné - rap a symfonický orchester! Ak nevieš, ako prísť na tento koncert oblečený, odpoveď na to dal samotný Paťo

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj boredpanda
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií