fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výstavba Detského kardiocentra v Bratislave napreduje, bude patriť k najšpičkovejším zariadeniam v Európe

Máte tip? napíšte nám mailom

Deti s chorými srdiečkami sa budú už čoskoro liečiť v novovybudovaných priestoroch pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, a.s. Práce na výstavbe nového Detského kardiocentra napredujú. Detské kardiocentrum sa tak stane dominantou komplexu Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s., v Bratislave. Dnes sa na aktuálny stav priamo na stavbe bola pozrieť ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Prečítaj si aj náš článok Česko-slovenský tím lekárov operuje deti v Nairobi, koordinátorom projektu je náš vojnový fotograf Ján Husár.

 

Dlhé roky trvajúce dohady o vlastných priestoroch pre detské kardiocentrum sa podarilo zmeniť v realitu poklepaním základného kameňa v máji 2017. Dnes, o necelé dva roky už výsledok naberá reálne kontúry a stavba je už v hrubých obrysoch dokončená, píše v tlačovej správe Ministerstvo zdravotníctva SR.

„Naši malí pacienti budú mať dôstojné podmienky na liečbu a lekári a ďalší zdravotnícki pracovníci kvalitné prostredie a podmienky na svoju prácu,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

„Detské kardiocentrum sa architektonickým riešením a moderným prístrojovým vybavením dostane na úroveň najšpičkovejších zariadení tohto druhu v Európe,“ povedal Jozef Ráž, generálny tajomník služobného úradu MZ SR

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

„Nové Detské kardiocentrum bude mať ambulantnú časť, lôžkovú časť, dve kardiochirurgické sály, jednu hybridnú katetrizačnú sálu a ďalšie priestory, napríklad na výučbu. Súčasťou bude aj hotelové ubytovanie pre rodičov detí s kapacitou 18 postelí,“ vymenoval generálny riaditeľ NÚSCH, a.s., v Bratislave Mongi Msolly.

Detské kardiocentrum je súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s., od 1.1.2009. Ide o jediné špecializované pracovisko na Slovensku, ktoré poskytuje kompletné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na srdci a cievach u detí s vrodenými a získanými chorobami srdca a ciev.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií