fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyzeráte na fotke zle? Možno robíte práve tieto chyby…

Máte tip? napíšte nám mailom

Chcete byť krásna a neodolateľná na vašich fotkách? Vieme, ako na to!

Prinášame vám sériu fotografií, ktoré viac vypovedia o tom, čo možno robíte pri fotení zle. Môže to byť iba zlé držanie tela, neprirodzené ohnutie lakťa alebo výraz stuhnutých prstov! To všetko sú však maličkosti, ktorých sa s našou pomocou určite bez problémov zbavíte.

Dosť bolo rečí, poďme sa spoločne pozrieť na tipy, ako byť krásna na fotkách.

cart1

Dajte si pozor na zakrývanie dlaní do tela, pretože takáto póza pôsobí veľmi agresívne a tvrdo. Naopak dlane opreté o brucho vyzerajú pokojne a vyrovnane. Zároveň, môžete upriamiť pozornosť na svoje pekne nalakované nechty.

cart2

Vyhýbajte sa aj stískaniu svojho pásu, pretože potom vyzeráte veľmi zvláštne, až krčovito. Ak neviete, čo s vašimi rukami, stačí ich iba oprieť o svoje boky.

cart3

Spojené lakte v smere kamery nie sú šťastnou voľbou, pretože pôsobia veľmi neprirodzene. Skúste si ruky uložiť radšej nejako inak, aby to bolo viac pohodlnejšie a zároveň zmyselnejšie.

cart4

Zmyselný pohľad a zmyselný celkový výraz tváre môžete vykúzliť aj za pomoci končekov prstov. Skúste sa pri fotení zľahka dotknúť nejakej časti vášho tela, napr. tváre a jemne sa usmiať. Pozor, ale na to, aby ste sa dotkli svojej tváre iba zľahka, aby váš dotyk vyzeral príjemne a nie bolestivo.

Prečítajte si tiež:
Túžiš po žiarivom úsmeve? Pomôže ti týchto 9 tipov!

cart5

Veľmi veľkou chybou je nechať svoje ruky iba tak spadnuté, akoby boli iba bezvládnou časťou vášho tela. Práve naopak, stačí iba jednu ruku podoprieť o bok a trochu zakloniť hlavu a vykúzlite bezchybný look.

cart6

Aj keď sa pozícia “duck face” stala veľmi populárnou medzi mladými ľuďmi, pozícia “eye face” sa do takéhoto výberu veru nedostala. Preto ihneď zabudnite na špulenie a gúľanie očami!

cart7

Prísny pohľad ala babka či učiteľka zo školy sa už milé dámy nenosí. Zabudnite naňho a radšej vsaďte na klasiku – prirodzený pohľad s mierne sklonenou hlavou dopredu.

cart8

Pri fotení sa nepokúšajte svoju tvár zakrývať, ale práve naopak zvýrazniť jemnými dotykmi. Pri nesprávnom zakrytí to totiž môže vyzerať, že sa skôr bránite ako fotíte, viď. obrázok vyššie.

cart9

Taktiež sa pokúste vyhnúť dotykom po bruchu, ktoré vyzerajú, že vás niečo bolí, napr. žalúdok alebo, že ste v očakávaní prírastku. Ani ruka cez prsia nevyzerá veľmi atraktívne, skôr ustráchané a bojazlivo. Takýmto postojom podľa nás veľmi nezaujmete.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Ešte stále váhate, či seknúť s fajčením alebo nie? TOTO video vás definitívne presvedčí!

cart10

Upriamený pohľad z dola a jemný úsmev pôsobia na fotkách nelichotivo, ba až drzo a tvrdo. Skúste radšej svoju tvár zakloniť dozadu a mierne sa pousmiať. Určite zaujmete oveľa viac.

cart11

A máme tu presný opak upriameného pohľadu z dola, pohľad dohora. Ani to nie je výhra, pretože vám potom nevidieť dobre do tváre. Takže, ak  špeciálne nechcete upriamiť na svoju spodnú časť tváre, tak sa pohľadu dohora zaručene vyhnite.

cart12

Ako si môžete všimnúť na týchto fotografiách, jediný rozdiel je v držaní prsta. Správne by mali byť vaše prsty uvoľnené, aby pôsobili prirodzenejšie.

cart13

Zabudnite na zahnuté kolená alebo iné podivné pózy, ktoré vyzerajú príliš strnulo. Vsaďte na klasiku, nohy vystreté, prípadne jednu nohu pokrčenú, ktoré pôsobia oveľa viac prirodzenejšie a hlavne pohodlnejšie.

cart14

Vhodným typom ohnutia je ohyb v tvare písmena S, pri ktorom prenesiete väčšiu časť váhy na jednu nohy. Zároveň nezabudnite aj na vystretie brady smerom hore a opretie jednej ruky o bok.

Veríme, že sme vám týmito príkladmi aspoň trochu pomohli a uľahčili fotenie. 😉

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií