fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zuzana Plačková ponúka na predaj rúška. Chce zachrániť Slovensko?

Kontroverzná osoba playmate Zuzana Plačková sa najnovšie na svojom instagramovom účte ukazuje s rúškom na tvári.  

Máte tip? napíšte nám mailom

Playmate Zuzana Plačková – kráľovná plastík  si nasadila rúško a svojich fanúškov vyzýva, aby urobili to isté.  Samozrejme, nebola by to Zuzana Plačková, keby nevyťažila z každej situácie. Cez svoj instagram účet ponúka na predaj ochranné rúška. A nie hocijaké.

Momentálne je na celom Slovensku nedostatok kvalitných rúšok a respirátorov. Lekárne hlásia vypredané aj dezinfekčné gély či ďalšie ochranné pomôcky.  Zuzana priznáva, že krajčírky robia aj cez noc, aby vyrobili dostatok rúšok pre všetkých.

Zuzana najprv situáciu podcenila

Zuzana sa ďalej priznáva, že situáciu podcenila:

,,aj ja som si robila z toho srandu, myslela som si, že to je zase nejaký blud,

priznáva sa Plačková. Ďalej opisuje, že určitým spôsobom cíti povinnosť sa celkom k tomu vyjadrovať a usmerňovať jej fanúšikov.

,,Ja sama som bola dnes vonku v rúšku, naozaj noste tie rúška ako prevenciu a nebehajte po vonku a berte to zodpovedne,“

 uvádza Zuzana.

Zo zisku urobia rúška pre onkologicky choré deti

Plačková ďalej upozorňuje, že rúška, ktoré reklamuje nie sú jej, a že namiesto z jej zisku z peňazí urobia rúška pre onkologicky choré deti.

,,A verte tomu, že zarábať na rúškach je asi to posledné na čom by som chcela zbohatnúť, lebo to sa asi nedá,“ opisuje Plačková.

Rúška predáva za 7 a 15 eur

Jedno klasik rúško ponúka cez svoj profil za 7 eur. Uvádza, že rúško je z antibakteriálnej bavlny.

Prečítajte si tiež:
Vybrali ste najlepšie kaviarne na Slovensku. Nachádza sa tam aj tá vaša?

Druhé rúško strieborné ponúka cez svoj profil za 15 eur. Látka sa skladá zo 4 vrstiev. Upozorňuje, že jeden kg takého vlákna stojí 4000 eur. Rúška sa ďalej skladajú z 3D vlákna, bavlny a uhlíkovej membrány.

Ako je to s naozaj s rúškami?

Odborníci varujú, že rúška vás neochránia. Keď ste v okolí iných ľudí, alebo ak vstupujete do nemocnice, používajte ochranné rúško na tvár. Odborníci upozorňujú, že obyčajné rúško pred koronavírusom COVID-19 nechráni, a preto a je potrebné používať respirátory FFP2/FFP3.

Ak vám ochranné rúško spôsobuje problémy napríklad s dýchaním, snažte sa čo najviac zakryť kašeľ alebo kýchanie.

Zuzana vyzýva prostredníctvom sociálnej siete ľudí, aby jej posielali fotky v rúškach. Myslíte si, že Zuzana Plačková chce naozaj pomôcť, alebo si len zvyšuje popularitu?

Pomôže nosenie ochranného rúška?

Nosenie ochranného rúška alebo respirátora má význam u chorej osoby s respiračným ochorením alebo u zdravej osoby, ktorá sa zdržuje v blízkosti človeka s respiračným ochorením.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj instagram
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií