fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zverejnili rebríček najobdivovanejších ľudí sveta. Je medzi nimi aj Slovák?

Manželia Obamovci sú najobdivovanejším párom na svete.

Máte tip? napíšte nám mailom

Barack Obama zosadil Billa Gatesa z pozície najobdivovanejšieho človeka na svete po prvý raz, odkedy YouGov začala zverejňovať štatistiku (2014).

Michelle Obama si drží pozíciu najobdivovanejšej ženy na svete a minulý rok predbehla Angelinu Jolie. Angelina si od minulého roka prilepšila z tretieho na druhé miesto, pričom o jednu pozíciu sa posunula aj kráľovná Alžbeta II., ktorá sa stala treťou najobdivovanejšou ženou na svete.

Gates skĺzol iba o jednu pozíciu, pričom jeho pád môže byť v dôsledku klebiet, že je nejakým spôsobom zapojený do šírenia COVID-19. Čínsky prezident Si Ťin-pching sa opäť ocitá na treťom mieste, keď túto pozíciu predtým zastával v rokoch 2015 – 2017.

rebríček najobdivovanejších ľudí
zdroj: yougov.co.uk

Tohtoročná štúdia je našou najväčšou v histórii YouGov, na ktorej sa pri zostavovaní zoznamu zúčastnilo viac ako 45 000 ľudí zo 42 krajín.

Tesla a CEO SpaceX Elon Musk zaznamenal najväčší rast od minulého roka z 13-teho miesta až na štvrté miesto. Za ľudské práva aktivista Malála Júsufzajová klesla o osem miest, zo 6 na 14 miesto .

Prečítajte si tiež:
Toto sa deje s vnútornými orgánmi žien počas tehotenstva. Úchvatné video!

Na zozname žien dominujú zabávačky, pričom 12 z najobdivovanejších žien sú herečky, speváčky alebo televízne moderátorky (aj keď niektoré, ako napríklad Emma Watson a Angelina Jolie, sú známe aj vďaka svojej humanitárnej práci). Naopak, zoznam najobdivovanejších mužov obsahuje viac ľudí z politického, obchodného a športového prostredia.

Výsledky sa počítajú z kombinácie odpovedí na dve otázky – či respondent vôbec obdivuje osobnosť a potom ktorú obdivuje najviac. Výsledky každého národa v globálnej kompilácii sú tiež vážené tak, aby predstavovali veľkosť populácie krajiny.

rebríček najobdivovanejších ľudí
zdroj: yougov.co.uk

Medzi nyougov.co.uk dvadsiatky v tomto roku patrí environmentálnej aktivistke Grete Thunberg, popovým hviezdam Jennifer Lopez, Beyoncé a Shakira, hercom Keanu Reeves a Scarlett Johansson, športovcom Michael Jordan a Virat Kohli, indonézskemu prezidentovi Joko Widodo a indickej charitatívnej šéfke Sudha Murty.

Barack Obama je skoro v každej krajine obdivovaný viac ako Donald Trump

Baracka Obamu vzostup v rebríčku sa odráža aj od Donalda Trumpa. Ten je na 15-tom  mieste na celom svete.

Kto najobdivovanejší na svete v športe?

Výsledky ukazujú, že najväčšie rivalita je vo futbale. Cristiano Ronaldo je zaradený na 6.tom mieste a  Lionel Messi na 11. mieste

Prečítajte si tiež:
UniRank aj tento rok zverejnil rebríček najlepších slovenských a českých vysokých škôl
rebríček najobdivovanejších ľudí
zdroj: yougov.co.uk

V rebríčku sa žiaľ neumiestnil žiaden Slovák či Slovenka.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj yougov.co.uk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií