Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 úžasných skutočných príbehov o láske #2

Filmy nás neustále zasypávajú nerealistickými predstavami,čo sa týka lásky.Hovoria nám, že väčšina vzťahov je zlá,brutálna,hnusná a krátka.Ale nemusíte sa hneď cítiť depresívne. Prečítajte si nasledujúce skutočné príbehy o láske a verte, že vám viera v lásku už viac nebude chýbať.

Pokračovanie článku 10 ÚŽASNÝCH SKUTOČNÝCH PRÍBEHOV O LÁSKE

 

3. Fiktívny príbeh z filmu the Notebook sa stal skutočnosťou

Film the Notebook hovorí príbeh o žene, ktorá trpí demenciou a jej manžel jej číta príbehy o ich živote, aby jej to pripomínalo jej život.Film je založený na fiktívnej ľúbostnej novele.Jack a Phyllis Potterovci sú reálna verzia tohto filmu.Na začiatku devätdesiatych rokov Jack Potter odmietol nechať lásku svojho života vkĺznuť do samoty, ktorú obnáša demencia.Jack si začal viesť denník už keď bol dieťa a pokračoval v tom po celý svoj život. Jack stretol v roku 1941 Phyllis a celý ich príbeh lásky je zachytený v jeho denníku.Phyllis sa Jackovi páčila od chvíle ako ju uvidel.Vo svojom denníku píše: „Jeden krásny večer…Tancoval som s veľmi milým dievčaťom…Dúfam,že ju ešte niekedy stretnem.“ 16 mesiacov od prvého stretnutia sa títo dvaja zobrali.Žili v meste Kent v Anglicku viac ako pol storočia.Phyllisina demencia sa zhoršovala a Jack to už nemohol zvládať ďalej sám.Phyllis musela ísť do sanatória.To však Jacka vôbec neodradilo.A každý deň jej čítal z jeho denníka.Pripomenul jej ich rodinu a zvieratá pomocou fotografií.Napriek všetkému, Phyllis nezabudla ako veľmi Jacka miluje.Bola vždy nesmierne šťastná, keď ju Jack prišiel navštíviť.Títo dvaja sú teraz manželmi 70 rokov.

 

0310

 

 

4. 75 rokov od prvého bozku

Carol Harris hviezdila v tretej triede v divadelnej hre Spiaca krása spolu s jej spolužiakom Georgom Raynesom.George stvárňoval princa a Carol zas princeznú a vtedy došlo k ich  prvému bozku.George sa presťahoval z Nového Brunswicku do Toronta po strednej škole, kde sa oženil a založil si rodinu.Roky plynuli a o 61 rokov neskôr jeho manželka zomrela.Rozhodol sa znovu navštíviť jeho rodné mesto a tam sa Carole a Georgovi znovu skrížili cesty.Títo dvaja si hneď padli do oka a stali sa veľmi blízkymi priateľmi.George napokon požiadal Carol o ruku v reštaurácii v Ontariu.Po 75 rokoch od prvého bozku boli zosobášení.

 

0416

 

 

5. 81 rokov manželstva

Anna mala 17 rokov a bola dcérou Sýrskych utečencov.John mal 21 rokov.Títo dvaja vyrastali v rovnakej dedine.John a Anna sa stali priateľmi na strednej škole,keď ju John chodil vyzdvihnúť a odviezť ju do školy.Annini rodičia takmer zničili tento krásny románik, pretože jej otec chcel, aby si Anna vzala muža, ktorý bol o 20 rokov starší ako ona.Anna sa odmietala vzdať svojej lásky,a preto John a Anna utiekli do New Yorku.Annin otec lamentoval,ale členovia rodiny ho utešovali tým, že hovorili, že mladá láska nebude trvať dlho.John a Anna spolu prežili neuveriteľnú premenu sveta.Od veľkých obáv z druhej svetovej vojny až po zlatú dobu rádii, televízorov a iPhonov. V novembri 2013 oslávili ich 81 výročie svadby. Manželia majú 5 detí, 14 vnúčat a 16 pravnúčat.John má v súčasnosti 102 rokov a Anna 98.Ich manželstvo je najdlhšie trvajúcim manželstvom v Amerike.

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií