fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Povinné čítanie pre všetkých: 10 vecí, ktoré ti tvoja mama nikdy nepovie

Mama – najdôležitejší človek v našom živote. Žena, ktorá obetovala svoj život, aby darovala život nám. Žena, ktorá po nociach nespávala a starala sa o nás. Žena, ktorá nás utešovala a fúkala nám rany. Žena, ktorá nám vždy chcela len dobre… Aj napriek tomu všetkému sa k niekedy k vlastným matkám nesprávame najlepšie a nevážime si ich.

Mama nás deväť mesiacov nosila pod svojím srdcom, v bolestiach nás porodila a starala sa o nás najlepšie, ako vedela. My to však občas nedokážeme oceniť a povieme jej aj veci, ktoré ju rania, pričom ona sama nám toho dosť nepovie. Týchto desať vecí nepovie žiadna matka svojmu dieťaťu, no ver, že ich tak vníma a cíti…

 

1. “Plakala som kvôli tebe. Veľa som kvôli tebe plakala…”

Tvoja mama kvôli tebe plakala omnoho viac, než si myslíš. Prvýkrát to bolo, keď zistila, že je tehotná. Počas tehotenstva sa tiež častokrát neubránila slzám. V slzách ťa priviedla na tento svet. Veľa plakala od šťastia i strachu. Plakala, lebo ťa miluje a všetko s tebou prežívala a cítila omnoho viac, než možno dávala najavo.

 

2. “Chcela som ten posledný kúsok koláča…”

Áno, tvoja matka skutočne mala chuť na posledný kúsok koláča či pizze. Lenže videla na tebe, že ho chceš tiež, a tak sa obetovala – nemohla ho zjesť. Vedela, že tým spraví šťastnejším teba i seba.

 

3. “Bolelo ma to…”

Keď si ju ako malý ťahal za vlasy, bolelo ju to. Bolelo ju, aj keď si ju škriabal, štípal alebo hrýzol. Bolelo ju, keď si ju ešte z maternice kopal a nesmiernu bolesť prežívala aj pri pôrode. A tých bolestí je omnoho viac…

 

4. “Vždy som sa bála…”

Už keď zistila, že je v druhom stave, cítila potrebu chrániť ťa. Obávala sa zakaždým, keď ťa chcel ešte ako bábätko zobrať niekto na ruky. Keď si púšťal prvé kroky, jej srdce sa strachom a zároveň radosťou takmer zastavilo. Bála sa o teba, aj keď si začal chodiť vonku s kamarátmi. Ver, že sa bála tak, že strach o teba jej nedovolil spať.

 

5. “Viem, že nie som perfektná…”

Možno sa ti to nezdá, no ver, že jej najväčším kritikom je ona sama. Pozná všetky svoje chyby a sama vie, čo všetko nespravila najlepšie a za to sa nenávidí. Túži byť perfektnou matkou a nič nespraviť zle, no i ona je len človek a občas proste spraví chybu. Ver, že túži vrátiť čas a spraviť všetko správne, lenže sa to nedá. Tak sa k nej správaj pekne, pretože urobila všetko, čo bolo v jej silách.

 

Pokračovanie na ďalšej strane

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií