Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 spôsobov, ako môžeš využiť med, nielen ako potravinu

O mede sa hovorí ako o tekutom zlate. A nie je to len tak, bezdôvodne. Med je naozajstný zázrak z prírody, ktorý má snáď milión možností využitia. Dá sa využiť v domácnosti ako potravina, sladidlo, aj ako pomocník pri kráse. Toto je niekoľko spôsobov, ako med využiť.

Pokračovanie pod reklamou

1. Med vylieči choroby

Keď som bola ja dieťa, všetko sme liečili medom. Jedli sme med po lyžičkách, dávali sme si ho do čaju, keď sme mali nádchu, alebo nám babka uvarila mlieko s medom na boľavé hrdlo. Tento všeliek si nás získal a neskôr sme vyrábali aj cibuľový sirup s medom na kašeľ.

Med výrazne podporuje imunitu, dodáva telu veľa dôležitých vitamínov, je výbornou prevenciou vzniku anémie. Pomáha pri problémoch s trávením a má priaznivý vplyv na znižovanie krvného tlaku. Med ti pomôže aj zbaviť sa stresu a zlepší tvoj spánok. V kombinácii so zázvorom môže dokonca pomôcť pri ranných nevoľnostiach v tehotenstve.

2. Med pomôže aj s krásou

Vedela si, že med môže pomôcť aj tvojím vlasom, nechtom a pleti?

Ak ťa trápi suchá pleť, skvelým pomocníkom ti môže byť maska z 2 lyžíc medu, 2 lyžíc olivového oleja a bieleho jogurtu. Pri problémoch s lupinami je skvelým riešením spojenie medu so zapareným sušeným rozmarínom a jablčným octom. A mimochodom, med je tiež najlepší balzam na pery.

Pokračovanie pod reklamou

3. Med pomáha pri chudnutí

Už naše babky poznali známy trik na rozbehnutie metabolizmu – pohár vlažnej vody s lyžicou medu a citrónom. Nesľubujem, že hneď spáli všetok tuk, určite však naštartuješ metabolizmus.

4. Med vylieči alkoholovú opicu

Si po párty a potrebuješ sa rýchlo zotaviť? Daj si čaj s medom, alebo hrianku s medom či lyžicu medu samotného. Uvidíš, že ťa tá opica raz dva prejde.

5. Med pomáha aj na detox

Spôsobov detoxikácie organizmus je veľa. A nesúvisia len so zmenou stravy alebo zaradením cvičenia do tvojho bežného pracovného dňa. Medová masáž zbaví telo toxínov, čo je práve cieľom detoxikácie. Okrem iného pomáha takáto masáž aj tým, ktorí sú dlhodobo pod stresom a potrebujú sa uvoľniť a zregenerovať.

Foto: Flickr

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií