fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aké riziká prináša život slobodnej matky? Okrem samoty sa odráža aj na jej zdraví!

Aké riziká hrozia?

Život píše rôzne príbehy a v dnešnej dobe už nie je nič zvláštne na tom, keď je niektorá zo žien slobodnou matkou. Tieto ženy sa pre svoje deti obetovali a často dali dieťaťu naozaj všetko, čo mali. Okrem lásky, peňazí a času však do ich výchovy vkladajú aj kus svojho zdravia. Byť slobodnou matkou totiž chce dávku odvahy, sebazaprenia a energie. Stres, strach o budúcnosť, práca a dieťa – toto sú niektoré faktory, ktoré slobodným mamičkám ukrajujú zo zdravia. Aj preto im v budúcnosti hrozí o 40% vyššie riziko srdcových chorôb a až o 74% vyššie riziko mozgovej príhody.

mom

Tiež sa viacerými výskumami zistilo, že slobodné matky, ktoré sú dlhodobo s deťmi a na všetko samy si zvyknú od svojich problémov “oddýchnuť” pri cigarete alebo alkohole, čím sa samozrejme riziko ochorení zvyšuje a okruh ochorení rozširuje. Majú potrebu zbaviť sa pocitu prázdna a samoty. Okrem finančných ťažkostí ich často pichá pri srdci pocit, že nemajú partnera, ktorý by im bol oporou, majú nižší príjem a boja sa o budúcnosť svojich detí. Podľa psychológa môžu tieto myšlienky a konanie slobodných matiek spôsobiť nezdravé a čudné správanie.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií