fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako a kedy budú ďalšie plošné testovania? Igor Matovič má v tom jasno

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič na pondelkovom brífingu oznámil, že na Slovensku sa uskutoční ďalšie plošné testovanie. “Najneskôr od budúceho víkendu spustíme týždeň čo týždeň masívne plošné testovanie s tým, že v prvý víkend sa budú testovať všetky okresy s takými podmienkami, ako v okrese Nitra,” povedal premiér.

Následne chce v okresoch, kde bude veľké množstvo pozitívnych, testovať dovtedy, dokedy v danom okrese neklesne incidencia pod 0,5 percenta. Teda dovtedy, kým nebude situácia pod kontrolou. Podľa Igora Matoviča iná cesta nie je a všetky iné cesty sú falošné.

Na budúci víkend chce premiér testovať len najhoršie okresy, vzhľadom k tomu, že nie je dostatok testov.Sme pripravení riešiť situáciu v najhorších okresoch,” informoval Matovič.

V pondelok sa premiér stretáva ešte s ministrami a odborníkmi, ako sa bude plán plošného testovania realizovať. Na stretnutí sa rozhodne aj o tom, kto bude nakupovať testy. “Po 4300 obetiach a jednej miliarde škôd, ktoré ministerstvo hospodárstva napáchalo nenakúpením testov, tak určite kompetenciu ministerstvu odoberieme,” dodal Matovič.

Počas testovania sa Matovič neobáva, že by sa ľudia nakazili agresívnejšou formou vírusu (Britskou mutáciou). “Ale netestovať a nechať ľudí chodiť do práce, nedopadne dobre,” opísal premiér.

Organizácia testovania

“Obdobie výhovoriek je za nami,” povedal Matovič. Podľa premiéra sú kľúčoví starostovia a primátori. Tiež verí, že bude veľa ľudí chcieť pomáhať. Podľa neho nie je problém urobiť plošné testovanie, keďže armáda to stihla za 13 dní. Premiér sa spolieha na “komunitné testovanie”, teda, že to budú robiť zdravotné sestry z obcí a miest, kde bývajú a spolieha sa na ambulantné sestry.

Prečítajte si tiež:
Úrad na ochranu osobných údajov začal kontrolu kvôli dátam o nakazených

Minister financií Eduard Heger povedal, že ekonomické škody počas lockdownu sú okolo jednej miliardy eur.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií