fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUÁLNE: Sneženie prinieslo okolo 5 cm. Sneh zasypal cesty

Východné a severné Slovensko zasiahlo počas uplynulej noci ďalšie sneženie. To bolo oveľa výraznejšie ako počas uplynulej noci. Pod snehom sú viaceré oblasti na východe nášho územia. Pozrite si fotky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko zasiahla ďalšia výdatná snehová nádielka, ktorá dorazila ešte včera vo večerných hodinách do oblasti severného a východného Slovenska.

Už večer začal sneh pokrývať cesty, preto bolo jasné, že dnešné ráno bude na mnohých miestach biele a tak sa aj stalo.

Nočná snehová nádielka priniesla v priemere od 1 do 5 cm snehu. Najmä na krajnom východe a severovýchode napadlo snehu aj viac a snehová pokrývka prekročila výšku 5 cm.

Za nočné sneženie je zodpovedná plytká tlaková níž, ktorá sa nachádza nad Pobaltím a okolo nej prúdi do našej oblasti od severu chladnejší vzduch.

V tomto vzduchu sa vytvárali jednotlivé zrážkové polia, ktoré putovali až nad naše územie.

Lokality, v ktorých snežilo, sú takmer totožné ako v uplynulých dňoch. Zo snehu sa tak môžu tešiť napr. v Poprade, okolí Košíc, Prešova a Trebišova, ale najviac ho spadlo na severovýchode Slovenska v okresoch Humenné, Snina, Stropkov.

Nočné sneženie skomplikovalo dopravu na viacerých miestach východného Slovenska. Pod snehom sú viaceré cesty a to aj v mestách ako Prešov, či Košice. Cestári majú plné ruky práce. V týchto chvíľach vodiči nehlásia žiadne obmedzenia, na cestách však buďte opatrní.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko opäť mieri sneženie. Napadne aj 20 cm snehu

Sneženie sa očakáva aj počas dnešného dňa. V priebehu popoludnia by však malo ustávať.

Počas týždňa bude u nás opäť prevládať inverzný charakter počasia s občasným mrholením. Na západe by sa mohli snehu dočkať vo štvrtok. Podrobnejšie informácie však prinesieme neskôr.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií