fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o svoje chodidlá?

Cez leto ich vystavujeme nadmernej záťaži, ale aj napriek tomu, že si to uvedomujeme, starostlivosť o ne zanedbávame. Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o svoje nohy a chodidlá? Možno si hovoríte, že vy žiadne chyby nerobíte. Prečítajte si však nasledujúce riadky a uvidíte, že nejakých sa istotne dopúšťate.

Zaschnutú kožu si neodstraňujete

Určite sa aj vám, najmä ak sa namiesto kúpania sprchujete, stáva, že koža na chodidlách vám stvrdne, poprípade sa začne šúpať. Povinnou výbavou azda každého z vás by mala byť pemza. Najmä cez letné mesiace jej prítomnosť využijete dokonca aj na dovolenke. Cez leto ženy nosia otvorenú obuv, ale aj lodičky s uzavretou špičkou a koža na chodidle dostáva zabrať.

Zaschnutú stvrdnutú starú kožu si dôkladne odstraňujte.

Chodidlá si dôkladne neumývame

Najmä ak sa sprchujeme, chodidlám a priestoru medzi prstami na nohách nevenujeme dostatok pozornosti. Môžu sa objaviť plesne, dokonca môžete spozorovať mykózu nechtov, ktorá nebolí, ale na pohľad nie je príjemná. Umývajte si preto dôkladne chodidlá a takýmto problémom sa vyhnete.

Jedna rada len pre vás

Kurie oká, ale aj bradavice vedia veľmi znepríjemniť chôdzu. Dôkladne si preto kontrolujte chodidlá, aby ste tieto nepríjemné kožné výrastky podchytili ešte v počiatočnom štádiu. Odstránenie bradavíc tekutým dusíkom rozhodne nepodceňujte, pretože bolesť neprestane, práve naopak, budete mať ešte väčšie problémy.

Foto: Pexels

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií