fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Andrej Sekera kúpil bojnickej nemocnici ochranné pomôcky. Nemusia už používať plynové masky

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach dostala v tomto období viacero ochranných pomôcok a prístrojov, ktoré jej pomôžu pri zabezpečovaní poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Používali plynové masky

Zdravotníci z nemocnice využívali pri liečení pacientov podozrivých na nový koronavírus takzvané plynové masky. Staršími maskami CM-4 z miestneho CO skladu si nahradzovali nedostatok ochranných pomôcok.

Nemocnica poslala zoznam

Zdravotníckemu zariadeniu zakúpil pomôcky a prístroje slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera s rodinou. ,,Elektronicky sme mu zaslali zoznam akútne potrebných ochranných pomôcok a prístrojov. Spolu s manželkou telefonicky kontaktovali všetkých dodávateľov a povybavoval promptné dodanie v rámci aktuálnych možností,uviedla nemocnica.
Pred Veľkou nocou dostala NsP Prievidza lis na dekontaminovaný odpad s príslušenstvom, ktorý inštalovala v priestoroch karanténneho oddelenia. Prístroj je určený na dekontamináciu nebezpečného zdravotníckeho odpadu a zároveň na redukciu jeho objemu.

 ,,Tiež sme dostali zásielku 2000 kusov tvárových masiek so strieborným vláknom, doplnené o 280 kusov ochranných štítov, ktoré slúžia ako veľmi užitočná ochrana zdravotníckeho personálu. K dnešnému dňu nám zatiaľ prišla časť respirátorov FFP2 v počte 200 kusov a zvyšných 5300 kusov bude dodávaných postupne. Počas tohto týždňa očakávame ešte dodanie 500.000 kusov trojvrstvových jednorazových ochranných rúšok,” priblížila ďalej nemocnica.

Dýchacie prístroje

Finančne aj časovo najnáročnejší bol podľa NsP nákup dvoch univerzálnych dýchacích prístrojov bez zvlhčovača, ktorých dodanie je naplánované na jún. Pacientsky servoventilátor je ventilátor určený na ventiláciu dospelých a pediatrických pacientov a ponúka režimy mandatórnej ventilácie, režimy ventilácie na podporu spontánneho dýchania a monitorovanie dýchacích ciest. Prístroj má zabudovanú turbínu s rýchlym nástupom a kontinuálne vysokým inspiračným prietokom 250 litrov za minútu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií