fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biofarmy na Slovensku: Tu si kúpite domáce vajíčka, mäso či syry

Máte tip? napíšte nám mailom

Biofarmy na Slovensku si z roka na rok získavajú čoraz viac priaznivcov. Ľudia s radosťou nakupujú naše potraviny a neboja sa do nich investovať viac peňazí.

Prečo obľubujeme biofarmy na Slovensku

Po mnohých škandáloch s potravinami čoraz viac vyhľadávame biofarmy na Slovensku. Zaujíma nás pôvod mäsa, ktoré chceme pripraviť sebe i svojej rodine, ovocie a zelenina chutí lepšie od nás ako dovezená z diaľky. Máme ich viac ako 500 a mnohé z nich vyvážajú svoj tovar aj do zahraničia. Dostávajú celkom štedré dotácie od štátu a tiež sú rozvojom vidieka. Biofarmy na Slovensku však musia dodržiavať prísne podmienky na produkciu bez využitia chémie. Prísne sa to sleduje a každoročne ich tak čakajú kontroly. Mnohé krajiny sa snažia o to, aby ich produkcia bola čoraz viac bio s ohľadom na životné prostredie.

Biofarmy na Slovensku: Tu si kúpite domáce vajíčka, mäso či syry
pixabay.com

Miesto, kde kúpite najlepšie mäso

Hľadáte biofarmy na Slovensku, kde by ste kúpili kvalitné mäso? V tom prípade navštívte Ekofarmu Važec, ktorá sa nachádza medzi Tatranským národným parkom a Národným parkom Nízke Tatry. Krásna príroda toto prostredie doslova predurčuje na ekologický chov. Ich hovädzie mäso je vychýrené a obľubujú ho aj reštaurácie. Mäso z Biofarmy Turie  pochádza z mladých býkov a jalovíc mäsových plemien.  Doma si tak pripravíte jedinečné jedlo. Zvieratá na farme nikdy nejedli antibiotiká, hormóny, mäsokostnú múčku ani geneticky modifikované suroviny.

Prečítajte si tiež:
Vzťahy partnerov v dnešnej dobe sú čoraz krehkejšie. Prečo je to tak?

Syry, ktoré nám svet môže závidieť

Naša bryndza, syry, korbáčiky alebo oštiepky sú slávne široko-ďaleko a právom sa považujú za niečo výnimočné. Biofarmy na Slovensku vedia o tom, ako ich obľubujeme a aj preto ich vyrábajú s radosťou. Biofarma Príroda Stupava vám prinesie nielen tieto syrové maškrty, ale vo svojej pekárni pripravuje aj buchty ako od babičky. Farma Východná má skvelé bylinkové syry i ťahaničky, na ktorých si pochutnajú aj najväčší gurmáni. Bonusom je exkurzia po farme, ktorá je zážitkom najmä pre našich najmenších.

Skoro ako domáce vajíčka

Vajcia obľubujeme na raňajky, ako prílohu k hlavným jedlám, do šalátov či koláčov. Minie sa ich naozaj dosť, a preto je dôležité, aby boli z dobrých chovov. Biofarma Babičkin Dvor ponúka nielen slepačie, ale aj prepeličie vajíčka. Kúpite ich napríklad aj na farme Blatnička či na farme v Neninciach na juhu Slovenska. Niektoré mestá organizujú čoraz viac farmárskych trhov, kde svoje produkty predávajú rôzne biofarmy z okolia. Kúpite tak pravé, kvalitné a zdravé suroviny, ktoré sa budú s radosťou pripravovať.

Prečítajte si tiež:
Ľudové Mladistvá prichádzajú s videoklipom, ktorým chcú ukázať Slovensko 21. storočia
biofarmy na Slovensku
pixabay.com

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/slovenske-superpotraviny-su-vcelie-produkty-ake-maju-ucinky/

Zdroj: ekofarmavazec.sk biofarmaturie.sk  biofarma.sk  farmavychodna.sk babickindvor.sk webnoviny.sk vajciabio.sk farmablatnicka.eu  

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií