Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biofarmy na Slovensku: Tu si kúpite domáce vajíčka, mäso či syry

Biofarmy na Slovensku si z roka na rok získavajú čoraz viac priaznivcov. Ľudia s radosťou nakupujú naše potraviny a neboja sa do nich investovať viac peňazí.

Prečo obľubujeme biofarmy na Slovensku

Po mnohých škandáloch s potravinami čoraz viac vyhľadávame biofarmy na Slovensku. Zaujíma nás pôvod mäsa, ktoré chceme pripraviť sebe i svojej rodine, ovocie a zelenina chutí lepšie od nás ako dovezená z diaľky. Máme ich viac ako 500 a mnohé z nich vyvážajú svoj tovar aj do zahraničia. Dostávajú celkom štedré dotácie od štátu a tiež sú rozvojom vidieka. Biofarmy na Slovensku však musia dodržiavať prísne podmienky na produkciu bez využitia chémie. Prísne sa to sleduje a každoročne ich tak čakajú kontroly. Mnohé krajiny sa snažia o to, aby ich produkcia bola čoraz viac bio s ohľadom na životné prostredie.

Biofarmy na Slovensku: Tu si kúpite domáce vajíčka, mäso či syry
pixabay.com

Miesto, kde kúpite najlepšie mäso

Hľadáte biofarmy na Slovensku, kde by ste kúpili kvalitné mäso? V tom prípade navštívte Ekofarmu Važec, ktorá sa nachádza medzi Tatranským národným parkom a Národným parkom Nízke Tatry. Krásna príroda toto prostredie doslova predurčuje na ekologický chov. Ich hovädzie mäso je vychýrené a obľubujú ho aj reštaurácie. Mäso z Biofarmy Turie  pochádza z mladých býkov a jalovíc mäsových plemien.  Doma si tak pripravíte jedinečné jedlo. Zvieratá na farme nikdy nejedli antibiotiká, hormóny, mäsokostnú múčku ani geneticky modifikované suroviny.

Syry, ktoré nám svet môže závidieť

Naša bryndza, syry, korbáčiky alebo oštiepky sú slávne široko-ďaleko a právom sa považujú za niečo výnimočné. Biofarmy na Slovensku vedia o tom, ako ich obľubujeme a aj preto ich vyrábajú s radosťou. Biofarma Príroda Stupava vám prinesie nielen tieto syrové maškrty, ale vo svojej pekárni pripravuje aj buchty ako od babičky. Farma Východná má skvelé bylinkové syry i ťahaničky, na ktorých si pochutnajú aj najväčší gurmáni. Bonusom je exkurzia po farme, ktorá je zážitkom najmä pre našich najmenších.

Skoro ako domáce vajíčka

Vajcia obľubujeme na raňajky, ako prílohu k hlavným jedlám, do šalátov či koláčov. Minie sa ich naozaj dosť, a preto je dôležité, aby boli z dobrých chovov. Biofarma Babičkin Dvor ponúka nielen slepačie, ale aj prepeličie vajíčka. Kúpite ich napríklad aj na farme Blatnička či na farme v Neninciach na juhu Slovenska. Niektoré mestá organizujú čoraz viac farmárskych trhov, kde svoje produkty predávajú rôzne biofarmy z okolia. Kúpite tak pravé, kvalitné a zdravé suroviny, ktoré sa budú s radosťou pripravovať.

biofarmy na Slovensku
pixabay.com

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/slovenske-superpotraviny-su-vcelie-produkty-ake-maju-ucinky/

Zdroj: ekofarmavazec.sk biofarmaturie.sk  biofarma.sk  farmavychodna.sk babickindvor.sk webnoviny.sk vajciabio.sk farmablatnicka.eu  

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií