Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túžite po dlhej mladosti? Tieto potraviny vám ju zabezpečia!

Mnohí ľudia túžia po dlhom živote a mladosti. Hľadajú overené recepty na dlhovekosť a majú zdravú životosprávu. Viete ale, že niektoré potraviny vám mladosť zabezpečia o niečo ľahšie?

Túžite po dlhej mladosti? Výber potravín je dôležitý

Správna strava je pre večnú mladosť polovicou úspechu. Niektoré potraviny prospejú krásnej pleti, iné sa postarajú o celkové zdravie. Pomôžu nám ostať dlhšie mladými. Nebude to len o vzhľade, ale aj o slastnom pocite mladosti. Oddialite viditeľné príznaky starnutia a myseľ bude mať stále 20 rokov. Znie to super, nie?

Dajte si jablko

Kto z vás si rád nedopraje chutné červené či zelené jabĺčko ako od babičky? Dôležité je nešúpať ho, aby sa vám do tela dostali dôležité živiny a antioxidanty, ktoré sú pre mladosť naozaj dôležité. Jablko je jeden z najzdravších plodov, ktoré sa dajú dopestovať v našich končinách a mnohí odborníci sa zhodujú, že by sme denne mali zjesť aspoň jedno. Len si dajte, prispievajú aj k štíhlejšej línii.

jablko - potraviny na mladosť
Pixabay.com

Čučoriedky

Lahodné ovocie, ktoré sme si ako deti ľahko nazbierali aj v lese. Čučoriedky sú síce malým plodom, ale obsahujú nezanedbateľné množstvo zdraviu prospešných látok. Výborne prospievajú nášmu mozgu, ktorý udržiavajú v zdravej kondícii. Obsahujú tiež veľa vitamínu C dôležitého nielen pre zdravie, ale aj krásu.

Ľanové semienka

Možno ste si všimli, že o ľanových semienkach sa v posledných rokoch hovorí čoraz viac. Objavujú sa najmä v zdravých receptoch, čo nie je to nič prekvapujúce. Obsahujú cennú vlákninu, ktorú náš organizmus potrebuje na zdravé trávenie. Ukazuje sa tiež, že sú vhodné ako prevencia proti rakovine. Sú tiež bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín. Chránia zdravie srdca a majú aj protizápalové účinky. Pomleté si ich pridajte napríklad do jogurtu!

Horká čokoláda

Aj keď sa hovorí, že čokoláda je neresťou a priberá sa z nej, nie každá je zlá. Tá horká obsahuje antioxidanty – flavonoidy s liečivými účinkami. Pomáha zlepšiť krvný tlak, znižuje sa riziko vzniku krvných zrazenín a zmierňuje zápaly. Čokoláda patrí medzi mimoriadne obľúbené potraviny a ešte sa postará aj o našu mladosť. Vyberajte si ale takú, ktorá má 70% kakaa a viac. Tá je skvelá aj v prípade, ak chcete žiť bez zbytočného cukru.

potraviny na mladosť - čokoláda
Pixabay.com

Cesnak

Povedzme si úprimne, keď na nás niekto dýchne cesnakovým dychom, nie je to nič príjemné. Nič to však nemení na tom, že cesnak je skutočný poklad a ten náš, kvalitný slovenský, by sme mali jesť každý deň. Jeho konzumácia výrazne znižuje riziko vzniku srdcových chorôb. Jeho zloženie pôsobí ako ochrana proti rakovine, najmä rakovine žalúdka, hrubého čreva a konečníka. Nesmieme zabudnúť ani na posilnenie imunity a jedinečný gurmánsky zážitok.

Orechy

Hovorí sa o nich aj ako o lieku na dlhovekosť. Majú výborné zloženie, obsahujú vitamíny, minerály a nenasýtené omega-3 mastné kyseliny. Chránia naše srdce a mozog, ale to nie je všetko. Znižujú aj riziko vzniku najsmrteľnejšej formy nádorového ochorenia – rakoviny pankreasu. Pleť a vlasy budú hydratované, jemné a krásne.

potraviny na mladosť - orechy
Pixabay.com

Ryby

Morské ryby obsahujú samé zdravé tuky, ktoré podporujú zdravú kožu a vlasy, regulujú krvný tlak a stimulujú spaľovanie tukov. Medzi najlepšie potraviny patrí jednoznačne losos, ktorý pomáha proti stresu, úzkosti, depresii, pomáha aj na srdce, mozog a kosti. Pokožku hydratuje zvnútra, takže vydrží mladá a krásna, bez vrások.

Prečítajte si tiež:

Zdravý životný štýl vás nemusí zruinovať: Potraviny, ktoré si doma pripravíte ľahko a “fitness”

Ktoré z týchto potravín si radi doprajete vy? 🙂

Zdroj: dobrenoviny.sk  diva.sk  vysetrenie.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií