Bojíš sa, že tvoj(a) ex pridá na Facebook tvoje intímne fotky?! Nemusíš! Sociálna sieť to znemožnila

Bojíš sa, že tvoj(a) ex pridá na Facebook tvoje intímne fotky?! Nemusíš! Sociálna sieť to znemožnila

Zverejnenie intímnych fotografií na Facebooku je celkom jednoduchá a častá pomsta ex partnerov. Takýchto nepríjemnosti sa však už obávať nemusíš.

Facebook predstavil svoj nový nástroj, ktorý používateľom umožní nahlasovanie materiálov, ktorých obsah bol zverejnený pravdepodobne bez súhlasu toho, kto na nich je. Po nahlásení takého obsahu dôjde k posúdeniu špecialistami, ktorí kontrolujú bezchybnosť príspevkov.


Algoritmus bude obsahovať aj porovnávací systém, ktorý podľa už nahláseného obsahu porovná podobnosť s tými novozverejnenými. Podobný systém už sociálna sieť využíva pri odstraňovaní teroristických nahrávok, aby nedošlo k ich rýchlemu šíreniu.

„Tieto nové nástroje sme vyvinuli v spolupráci s našimi bezpečnostnými expertmi ako príklad toho, že technológia má tiež potenciál chrániť užívateľov pred ujmou a zosmiešnením,“ uviedla Antigone Davis, ktorá sa na Facebooku stará o celkovú bezpečnosť. Okrem toho vo svojom vyhlásení odkazovala na manifest, ktorý už v minulosti zverejnil zakladateľ siete, Mark Zuckerberg.

„Nové nástroje ochrany obetí sexuálnych útokov určite znížia počet nevhodného obsahu na stránkach,“ dúfa Laura Higgins, zakladateľka linky pomoci pre obete šikany. Zároveň sa z oznámených zmien teší a dodáva, že by sa k podobným krokom mali odhodlať i ostatné siete a zabrániť tak, aby boli intímne fotky ex priateľov a ex priateliek používané ako nástroj šikany.

Zdroj: The Guardian

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Takto vyzerali porno fotografie pred 100 rokmi!
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*