fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bojíte sa, že cez sviatky priberiete? Ak sa budete držať týchto pravidiel, tak nepriberiete

Máte tip? napíšte nám mailom

Blížia sa tie najkrajšie sviatky roka a vy už možno premýšľate nad tým, ako to bude vyzerať po novom roku, keď budete mať o niekoľko kilogramov naviac a nezapnete svoje obľúbené rifle. Ak však takto nechcete skončiť, mali by ste dodržiavať tieto pravidlá. Uvidíte, že váha vám nebude stúpať a čo je pravdepodobné, bude vám aj klesať.

Majte pevnú vôľu

Vianoce sú typické prejedaním sa. Zamyslite sa ale, je potrebné, aby ste sa prejedali a zjedli všetko, čo vám na stôl položia? Majte pevnú vôľu. Ochutnajte, ale zase sa zbytočne neprepchávajte. Spôsobíte si nielen problémy s trávením a začnete tráviť viac času na toalete, ale začnete aj priberať. Možno vás môže motivovať nová kolekcia športového značkového oblečenia Under Armour, ktoré ste si kúpili na Vianoce. Musíte sa však prekonať, nezávisle od toho, či máte nové športové oblečenie, alebo nie. Jedzte pravidelne, po troškách, neprepchávajte sa sladkými koláčmi a nahraďte ich čerstvým alebo sušeným ovocím. Uvidíte, že nebudete priberať.

Prečítajte si tiež:
Chcete spáliť prebytočné tuky? Vyskúšajte cvičenie Tabata

Neležte pred TV a choďte na prechádzku

Skúste minimalizovať čas strávený pri TV a radšej sa teplo oblečte a vyjdite si na prechádzku s celou svojou rodinou. Ak máte deti, vyberte sa s nimi na najbližší kopec, zoberte sánky a choďte sa s nimi vyblázniť tak, ako ste to robili aj vy, keď ste boli malé. Budete mať pohyb a budete na čerstvom vzduchu a nie v prekúrených miestnostiach. Vybudujete si imunitu, udržíte si stabilnú váhu a odstránite problémy s nespavosťou. Určite sa vám stalo, že ste cez sviatky nemohli spávať. Bolo to práve preto, lebo ste väčšinu času trávili polihovaním a nehýbali ste sa.

Chodievajte do fitness centra

Kto by už v rámci vianočných sviatkov chodieval do fitka, že? Využite to vo svoj prospech. Práve fitness centrá, ktoré mávajú otvorené aj medzi sviatkami, vám umožnia aspoň trošku si zacvičiť na žinenke a vyskúšať rôzne fitness stroje, ktoré by ste doma určite nemali kam dať.

Aj doma môžete cvičiť

Ak nechcete platiť permanentku do fitness centra, kúpte si nejaký fitness stroj aj domov. Môžu vám stačiť aj obyčajné klady, bradlá, ale ženám sa najviac páčia činkové sety, ktoré nie sú až také drahé a pomôžu spevniť takmer každý sval na tele.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku stúpa počet amputácií. Môže za to zákerná choroba
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií