fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Británia je pripravená podať si Putina v prípade použitia chemických zbraní, vojaci mali problémy s dýchaním

Spojené kráľovstvo vyjadrilo obavy, že Moskva by pri bombardovaní mesta mohla použiť muníciu s bielym fosforom.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová uviedla, že Londýn „bude brať Putina a jeho režim na zodpovednosť“, ak sa dokáže, že ruské sily použili pri útoku na juhoukrajinské mesto Mariupoľ chemické zbrane. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Trussovej komentáre na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prišli po tom, čo batalión Azov patriaci pod ukrajinské ozbrojené sily, ktorý bráni Mariupoľ, uviedol, že vojaci mali závraty a problémy s dýchaním po tom, čo na nich z ruského bezpilotného lietadla spadla „jedovatá látka neznámeho pôvodu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Starosta Mariupoľa Vadym Bojčenko už skôr informoval, že pri ruskom obliehaní mesta zahynulo viac ako 10-tisíc civilistov a počet mŕtvych by mohol byť až dvojnásobný.

Spojené kráľovstvo vyjadrilo obavy, že Moskva by pri bombardovaní mesta mohla použiť muníciu s bielym fosforom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia je pripravená podať si Putina v prípade použitia chemických zbraní, vojaci mali problémy s dýchaním © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Potravinová kríza vo svete sa zhoršuje a trendy sú znepokojujúce, hladom trpí už rekordne veľa ľudí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií