fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Má druhú manželku: TOP 11 zaujímavostí o Andrejovi Kiskovi

Bývalý prezident Andrej Kiska zapĺňal stránky novín nielen vďaka svojej funkcii, ale aj údajným daňovým podvodom alebo rozdávaním svojho prezidentského platu chudobným rodinám v núdzi. Čo o ňom ešte treba vedieť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vyrastal v šťastnej rodine

Rodičia mali zásadu nikdy sa nehádať pred deťmi. Prvú skutočnú rodinnú hádku zažil ako vyše 20. ročný počas návštevy u priateľky.

Andrej Kiska ako Dobrý anjel

Andrej Kiska založil Dobrého anjela, ktorý pomáha rodinám s deťmi, ktoré sa kvôli rakovine alebo inej ťažkej chorobe dostali do zlej finančnej situácie. Pomôcť môže každý človek, ktorý im venuje peniaze a zachráni tak pred biedou tých, ktorí sú najviac ohrození. Bývalý prezident získal v roku 2011 ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii filantropia.

Dokončil STU

Andrej Kiska je absolventom Slovenskej technickej univerzity (Slovenská vysoká škola technická), kde v roku 1986 ukončil štúdium na Elektrotechnickej fakulte. Jeho odborom bola Mikroelektronika – elektronické a mikroelektronické prvky.

Žil v Amerike

Bývalý prezident vyskúšal aj život v Amerike. Ako sám povedal, bolo to dosť náročné obdobie a musel veľmi veľa pracovať za smiešnu mzdu. Po tom, ako ho vyhodili z dvoch stavieb ako nezručného človeka, zamestnal sa v obchodíku na benzínovej pumpe. Pracoval 100 hodín týždenne za štyri doláre na hodinu. Za šesť mesiacov nemal ani deň voľna. Býval v malej podkrovnej izbe s ďalšími štyrmi ľuďmi. O kúpeľňu a záchod sa delil dokonca s dvanástimi. Nemal ani posteľ, spal na zemi na matraci. Stále však zostával v Amerike.

Quatro a Triangel

Počas predvolebnej kampane aj počas výkonu funkcie sa stretával aj s tým, že pre niektorých bol len úžerník a podvodník. Andrej Kiska založil splátkové spoločnosti Triangel a Quatro, ktoré však mali neprimerane vysoké úroky alebo neprimerané zmluvné pokuty pre ľudí. V súvislosti s týmito subjektami sa spomínali aj tragické osudy ľudí, ktorí prišli o veľa len preto, lebo si požičali peniaze.

Problémy s daňami

Róbert Fico veľmi rád vyťahuje problémy iných politikov, ak mu chýbajú pádne argumenty. Andrej Kiska mal údajne žiadať DPH vratku vo výške 146-tisíc eur v súvislosti s faktúrami na prezidentskú kampaň. Momentálne sa ešte všetko rieši a čaká sa na verdikt.

Má druhú manželku

Bývalý prezident je raz rozvedený a momentálne žije v šťastnom manželstve so svojou druhou ženou Martinou. Vždy ho podporovala a bola mu oporou aj v ťažkých chvíľach.

Má 5 detí

Andrej Kiska sa môže pochváliť naozaj veľkou rodinou. Z prvého manželstva má dve dospelé deti, s manželkou Martinou tri podstatne mladšie.

S Ficom kamaráti neboli

Róbert Fico je svojimi slovnými útokmi známy a neberie si servítku pred ústa. S Andrejom Kiskom mali dosť ostrý vzťah a sympatie by ste medzi nimi hľadali len ťažko. Nikto asi nezabudne na jeho legendárny úškrn, keď sa vzdával postu premiéra so slovami, aby sa nebál, že nikam neodchádza.

View this post on Instagram

SME PARLAMENTNÁ DEMOKRACIA Slovensko je parlamentnou demokraciou. A podľa ústavy vládne ten, kto má väčšinu v národnej rade. Pán Peter Pellegrini mi dnes priniesol podpisy 79 poslancov parlamentu, ktorí mu ako možnému premiérovi vyjadrili podporu. Žiadna iná väčšina potrebná na vládnutie v súčasnosti neexistuje. Pred dvoma týždňami som po rokovaní s predsedom vlády o politickej kríze, ktorá paralyzovala Slovensko po ohavnej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, povedal, že vidím dve riešenia. Zásadnú zmenu vlády, ktorá by opätovne požiadala o dôveru národnej rady, alebo predčasné voľby. V národnej rade dnes neexistuje ústavná väčšina 90 poslancov, ktorá by sa dnes dohodla na skrátení volebného obdobia a vyhlásení predčasných parlamentných volieb. Rokoval som o tom s predstaviteľmi demokratických parlamentných strán. Po dvoch týždňoch medzinárodnej hanby, popierania politickej zodpovednosti a masových protestov sme teda späť na začiatku. Pri demisii súčasnej vlády a výmene premiéra. To je zásadná zmena vlády, pri ktorej bude pre nového predsedu vlády nevyhnutné žiadať o dôveru poslancov parlamentu. Hoci rozumiem tomu, že atmosféra sa za tie dva týždne tak vyhrotila, že ani avizovaná demisia ministra vnútra, ani demisia trojnásobného predsedu vlády nemusí byť pre časť verejnosti dostatočným signálom, aby ukončili protesty. Mrzí ma, že sme boli v posledných týždňoch svedkami toho, že namiesto vôle prijať základnú politickú zodpovednosť zo strany vlády a jej predsedu, aby sa mohol začať bolestivý, ale nevyhnutný proces obnovy dôvery ľudí v štát, jeho predstaviteľov a spravodlivosť, sme sa dočkali niečoho úplne iného. Neochoty pochopiť politickú realitu, konšpiračných teórií o prevratoch riadených zo zahraničia, spochybňovania práva ľudí na pokojné zhromažďovanie sa. Niet sa čo čudovať, že výsledkom nespokojnosti boli protesty za slušné Slovensko, najväčšie od roku 1989. #slovensko #slovakia #andrejkiska #allforjan #allformartina

A post shared by Andrej Kiska (@andrejkiska) on

Podporoval Zuzanu Čaputovú

Andrej Kiska sa rozhodol nekandidovať do ďalších prezidentských volieb. S napätím sledoval situácii a keď sa Róbert Mistrík vzdal v prospech Zuzany Čaputovej, Kiska netajil nadšenie. Už vtedy povedal, že z nej bude veľmi dobrá prezidentka.

Láka ho veľká politika

Napriek tomu, že prezidentom už nechcel byť, politika ho stále lákala. Založil stranu Za ľudí a zlákal do nej  rôzne známe tváre i nováčikov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Web Magazín

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií