fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás poriadne horúco! Teploty vystúpia až do +35 °C

Utorok odštartoval vlnu horúcich letných dní na našom území. V stredu teploty na mnohých miestach prekročili hranicu +30 °C a nasledujúce dni budú ešte teplejšie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas stredy teploty na viacerých staniciach prekročili hranicu +30 °C. Najteplejšie bolo v Slovenskom Grobe, kde teplota v poobedňajších hodinách vystúpila na +31  °C.

Počas štvrtku bude počasie na našom území ovplyvňovať oblasť vyššieho tlaku vzduchu. Od severu až severovýchodu bude zasahovať nad našu oblasť okraj tlakovej výše a súčasne zosilnie od západu prílev teplého vzduchu.

Štvrtok prinesie jasné až polooblačné počasie s bezvetrím, prípadne len veľmi slabým vetrom, a bez zrážok.

Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +28 °C do +33 °C, na severe bude o niekoľko stupňov chladnejšie.

Každým dňom o kúsok teplejšie

Vlna horúčav sa tak na Slovensku štvrtkom rozbieha naplno. V piatok prinesie so sebou ešte vyššie teploty, a to od 29 až 34 °C a opäť bez zrážok s jasným počasím.

Horúčavy by mali vydržať celý víkend, kedy teploty vystúpia až na tropických +35 °C, a tak si všetci milovníci horúčav prídu na svoje.

Avšak počas soboty a nedele hrozia ojedinele aj prehánky a búrky, ktoré môžu schladiť horúci deň.

Prečítajte si tiež:
Prečo klimatická zmena vedie k väčším krúpam?

Vývoj teplôt deň za dňom môžete sledovať TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií