fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chlapec sa postavil davu protestujúcich proti homosexuálnym manželstvám

Máte tip? napíšte nám mailom

Iba 12-ročný Mexičan sa postavil do cesty 11-tisícovému davu, ktorý protestoval proti legalizácii homosexuálnych manželstiev.

Mexický prezident Enrique Peña Nieto dal návrh na ústavnú zmenu, ktorá by legalizovala svadby osôb rovnakého pohlavia vo všetkých 31 štátoch Mexika. Hoci mexický Najvyšší súd minulý rok vydal rozhodnutie o tom, že zákony obmedzujúce manželstvo len na zväzok medzi mužom a ženou sú protiústavné, homosexuálne manželstvá sú momentálne legálne v Mexiko City a v ďalších 9 štátoch.

Tento prezidentov návrh však vyvolal v Mexiku vlnu protestov, za ktorými stojí Národný front pre rodinu. Národný front je organizácia, ktorá zastrešuje náboženské skupiny a občiansku spoločnosť. Jeden z organizátorov protestu sa vyjadril, že sa jednalo o bezprecedentné prebudenie spoločnosti na ochranu rodiny. Podľa tejto organizácii sa protestov zúčastnilo až 300-tisíc ľudí, no mexické média uvádzajú, že počet protestujúcich bol podstatne nižší.

Jeden z protestov sa konal aj v meste Celaya a práve tu sa podarilo novinárovi Manuelovi Rodriguezovi zachytiť snímku, ktorá obletela celý svet. Na fotografii je zachytený 12-ročný Mexičan s roztiahnutými rukami, ako sa postavil do cesty 11-tisícovému davu protestujúcich.

Prečítajte si tiež:
Príbeh týchto svadobčanov, ktorým na svadbu prišiel túlavý psík, je nádherný! Pozrite sa, ako reagovali

Reportér sa najprv domnieval, že chlapec sa iba hral, no rozhodol sa ísť za ním a spýtať sa na to. Mladý Mexičan na jeho otázku odpovedal: „Môj strýko je gay a ja nemám rád ľudí, ktorí ho preto nenávidia. “

Fotka tohto odvážneho chlapca pripomína slávnu fotografiu, ktorá zobrazuje neznámeho muža, ktorý sa postavil do cesty tankom v roku 1989 v Pekingu na Námestí Nebeského pokoja (Tchien-an-men).

Odvaha jednotlivcov pri presadzovaní ľudských práv môže a má byť inšpirujúca pre každého z nás.

Zdroj: towleroad.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií