fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Človek sa môže cítiť osamelo i v spoločnosti. Toto sú príznaky, ktoré trápia osamelých ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

Na to, aby sa človek cítil osamelo, nemusí byť sám…

Pocit samoty má na mentálne zdravie a pohodu obrovský vplyv, no rovnako tak sa podpisuje aj na fyzickom zdraví, pričom si to človek nemusí ani uvedomovať, že jednotlivé fyzické príznaky súvisia práve s osamelosťou, ktorá sa môže pokojne objaviť aj v čase, kedy je obklopený ľuďmi. Aké sa osamelosť prejavuje fyzicky?

 

Zhoršená koncentrácia i pamäť

Vedci predpokladajú, že osamelosť sa podpisuje aj na zhoršení pamäte a koncentrácie. Ľudia, ktorí sa cítia osamelo, totiž mávajú výpadky pamäte, nedokážu sa sústrediť na svoju prácu a nedokážu si spomenúť ani na jednoduché zadania.

Tráviace problémy

I keď len málokomu by napadlo hľadať súvislosť medzi tráviacimi ťažkosťami a pocitom osamelosti. Pravdou však je, že prepojenie medzi nimi skutočne existuje.

Zmeny v apetíte

Sú dní, kedy neviete s jedením prestať a zjete všetko, čo vám príde pod ruky, len preto, aby ste zajedli pocit osamelosti. Tieto dni sa však často striedajú s dňami, kedy nezjete absolútne nič a držíte hladovku.

Prečítajte si tiež:
24. apríl je Svetový deň laboratórnych zvierat: pripomíname si kruté zaobchádzanie so živými tvormi

Bolesť hlavy

Bez ohľadu na to, aké je počasie, či pracovné povinnosti, hlava nie a nie prestať bolieť. Osamelých ľudí častokrát bolí hlava až preto majú pocit, že zas z toho zošalejú.

Problémy so spánkom

Po ťažkom dni, kedy je toho veľa nielen fyzicky ale i psychicky a človek sa nevie dočkať postele a pospí si, to príde – zrazu nie a nie zaspať. Človek, ktorý sa cíti osamelo, sa v noci celé hodiny prehadzuje a nemôže ani len zatvoriť oči.

Oslabená imunita

Nič sa vám nechce, zrazu ste chorľavejší než zvyčajne a najradšej by ste strávili celé dni v posteli? Aj tieto príznaky môže mať na svedomí práve osamelosť.

Znížené libido

Od osamelosti je len krôčik k apatii a k tomu sa postupne pridáva strata záujmu o všetko. Ak ste takéto zmeny postrehli aj čo sa týka vašich sexuálnych túžob a potrieb, osamelosť je už vo vás hlboko zarytá a mali by ste si dávať na to pozor.

 

 

Zdroj: Bustle

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií