fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo vidíš na tomto obrázku? Tvoja odpoveď môže odhaliť, či netrpíš psychickým ochorením

Máte tip? napíšte nám mailom

Odpovedz, čo vidíš a my ti povieme, či ťa netrápi  psychické ochorenie!

I jednoduchý čiernobiely obrázok môže o osobnosti človeka a jeho psychickom zdraví veľa povedať. Presne taká je aj snímka, ktorú sme sa rozhodli dnes priniesť. Pozorne si ju prezri. Vidíš na nej Norco konkrétne?

000000000000

 

Výsledok sa dozvieš na ďalšej strane.

Pokiaľ si na obrázku z predchádzajúcej strany nič konkrétne nespozoroval, je to v poriadku. Ak si ale v obrysoch uvidel dieťa, je dosť pravdepodobné, že trpíš psychickým ochorením. Pretože práve ľudia, ktorí majú tendenciu už po krátkej chvíli vidieť na snímke dieťa, sú ľudia, ktorí majú sklony k halucináciám.

Teda aspoň to tvrdia vedci z Univerzity v Cambridgeu, ktorí na tomto obrázku testovali istý počet ľudí. Jednou skupinkou boli ľudia, ktorým bola diagnostikované psychické ochorenie a v druhej skupinke sa nachádzali úplne zdraví jedinci. Účastníci z prvej skupiny boli podstatne “úspešnejší” v tom, že dokázali odhaliť, že na obrázku je dieťa. Je to preto, lebo ich mozog dokáže vidieť to, čo neexistuje, prípadne je pre ostatných menej zreteľné.

Prečítajte si tiež:
Draco Malfoy z Harryho Pottera sa pohybuje Prahou a hrá na gitare! Stretnúť ho môžeš i ty, len zisti, ako vyzerá, pretože takmer všetci ho obchádzajú!

Univerzitný profesor Paul Fletcher však poznamenal, že z času na čas má halucinácie každý z nás, takže ak si na čiernobielom obrázku dieťa rozpoznal, nemusíš sa ľakať, ak sa po duševnej stránke cítiš v poriadku.

A teraz si pozrime záber dieťaťa, z ktorého je vytvorený čiernobiely obrázok.

0000000022

0000000000654

 

 

Zdroj: extra.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií