fbpx
Na Slovensku pribudne nový Letecký festival a uctí si Štefánika. Bude v Piešťanoch

Na Slovensku pribudne nový Letecký festival a uctí si Štefánika. Bude v Piešťanoch

Organizátori Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF na Sliači zakladajú nové podujatie pre verejnosť. Festival letectva sa bude konať na Letisku v Piešťanoch.

 

Nová tradícia na Slovensku

Milovníci leteckej techniky a lietania sa tento rok majú na čo tešiť. Okrem toho, že Medzinárodné letecké dni SIAF opäť privítajú v závere letných prázdnin na Sliači desaťtisíce návštevníkov, vzniká na Slovensku tradícia nového leteckého sviatku. Ponesie názov Festival letectva a jeho dejiskom sa stane Letisko v Piešťanoch.

Podujatím si každoročne pripomenieme významné jubileum. Vďaka prvému ročníku, ktorý sa uskutoční v dňoch 4. a 5. mája 2019, vzdáme hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. V tomto roku totiž uplynie sto rokov od jeho úmrtia.

Na Slovensku pribudne nový Letecký festival. Bude v Piešťanoch
Zdroj: TASR

Jedinečný program pre návštevníkov

Podobne ako letecké dni na Sliači, aj podujatie v Piešťanoch prinesie dvojdňový atraktívny program. Organizátori okrem domácej civilnej a vojenskej techniky pozvali aj ďalšie krajiny, v ktorých M. R. Štefánik pôsobil – Taliansko, Francúzsko i Českú republiku. Vítaní budú takisto všetci účastníci, ktorí chcú predviesť fanúšikom letectva svoju leteckú šou.

„Festival Letectva v Piešťanoch ponúkne ľuďom to, čo sa nedá uskutočniť na Sliači. Našou ambíciou je v budúcnosti priniesť na piešťanské letisko program v podobe večerného lietania či športových pretekov,“ vysvetľuje iniciátor myšlienky a riaditeľ MLD SIAF a Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa.

Na Slovensku pribudne nový Letecký festival. Bude v Piešťanoch
Zdroj: TASR

Spomienka na M. R. Štefánika

Festival letectva vznikol vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, Spoločnosťou M. R. Štefánika, mestom Piešťany a Letiskom Piešťany.

„Je veľmi dobrou správou pre Letisko Piešťany, že sa nám podarilo vrátiť letecké dni práve na toto miesto. Plánovaný termín má v sebe aj silnú symboliku, keďže 4. mája 2019 si pripomenieme sté výročie úmrtia generála M. R. Štefánika,” uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nahliadnite prostredníctvom fotografií a videa na škótsky festival Vikingov. Zábery sú naozaj úžasné

 

Dôležité informácie o podujatiach nájdete na www.siaf.sk a www.leteckyfestival.sk. Zaujímavý obsah je dostupný aj na Facebooku SIAF – Medzinárodné letecké dni, Slovak International Air Fest, Sliač a Festival letectva Piešťany. Sledujte aj účty na Instagrame @mldsiaf a @festival_letectva.

 

Zdroj:

mytrnava.sme.sk  / TASR

visitpiestany.sk / Tatiana Nevolna

Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.