fbpx
Na Slovensku pribudne nový Letecký festival a uctí si Štefánika. Bude v Piešťanoch

Na Slovensku pribudne nový Letecký festival a uctí si Štefánika. Bude v Piešťanoch

Organizátori Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF na Sliači zakladajú nové podujatie pre verejnosť. Festival letectva sa bude konať na Letisku v Piešťanoch.

 

Nová tradícia na Slovensku

Milovníci leteckej techniky a lietania sa tento rok majú na čo tešiť. Okrem toho, že Medzinárodné letecké dni SIAF opäť privítajú v závere letných prázdnin na Sliači desaťtisíce návštevníkov, vzniká na Slovensku tradícia nového leteckého sviatku. Ponesie názov Festival letectva a jeho dejiskom sa stane Letisko v Piešťanoch.

Podujatím si každoročne pripomenieme významné jubileum. Vďaka prvému ročníku, ktorý sa uskutoční v dňoch 4. a 5. mája 2019, vzdáme hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. V tomto roku totiž uplynie sto rokov od jeho úmrtia.

Na Slovensku pribudne nový Letecký festival. Bude v Piešťanoch
Zdroj: TASR

Jedinečný program pre návštevníkov

Podobne ako letecké dni na Sliači, aj podujatie v Piešťanoch prinesie dvojdňový atraktívny program. Organizátori okrem domácej civilnej a vojenskej techniky pozvali aj ďalšie krajiny, v ktorých M. R. Štefánik pôsobil – Taliansko, Francúzsko i Českú republiku. Vítaní budú takisto všetci účastníci, ktorí chcú predviesť fanúšikom letectva svoju leteckú šou.

„Festival Letectva v Piešťanoch ponúkne ľuďom to, čo sa nedá uskutočniť na Sliači. Našou ambíciou je v budúcnosti priniesť na piešťanské letisko program v podobe večerného lietania či športových pretekov,“ vysvetľuje iniciátor myšlienky a riaditeľ MLD SIAF a Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa.

Na Slovensku pribudne nový Letecký festival. Bude v Piešťanoch
Zdroj: TASR

Spomienka na M. R. Štefánika

Festival letectva vznikol vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, Spoločnosťou M. R. Štefánika, mestom Piešťany a Letiskom Piešťany.

„Je veľmi dobrou správou pre Letisko Piešťany, že sa nám podarilo vrátiť letecké dni práve na toto miesto. Plánovaný termín má v sebe aj silnú symboliku, keďže 4. mája 2019 si pripomenieme sté výročie úmrtia generála M. R. Štefánika,” uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Aká je skutočná pravda o bezpečnosti lietania?

 

Dôležité informácie o podujatiach nájdete na www.siaf.sk a www.leteckyfestival.sk. Zaujímavý obsah je dostupný aj na Facebooku SIAF – Medzinárodné letecké dni, Slovak International Air Fest, Sliač a Festival letectva Piešťany. Sledujte aj účty na Instagrame @mldsiaf a @festival_letectva.

 

Zdroj:

mytrnava.sme.sk  / TASR

visitpiestany.sk / Tatiana Nevolna

Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.