fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnanec Facebooku zomrel na infarkt. Musel pozerať stovky hrozných videí zneužívania detí

Zvládli by ste to?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prepracovaný zamestnanec Facebooku zomrel po tom, čo utrpel ťažký infarkt. Zdravotnými problémami trpia aj ďalší. Museli totiž sledovať stovky hrozných videí o zneužívaní detí.

Tragická smrť Keitha Utleyho prišla po tom, čo musel pravidelne sledovať hodiny detskej pornografie, vraždy, nenávistné prejavy, sexuálne útoky a samovražedné videá, ktoré mali negatívny vplyv na ich duševné zdravie.

Mnohých tento zamestnanec Facebooku možno zachránil, práca na ňom však zanechala smrtiace účinky.

Keith Utley mal len 42 rokov, keď zomrel pri svojom stole, píše The Verge. O svoje životy sa boja aj ďalší zamestnanci, ktorí musia vykonávať rovnakú prácu. Pravidelné vystavenie takýmto nepríjemným scénam viedlo k tomu, že pracovníci mali diagnostikovanú posttraumatickú stresovú poruchu a iné súvisiace stavy.

„Robili sme spolu veľa koučingu. Strávili sme spolu nejaký čas, keď som s ním hovoril o veciach, s ktorými mal problémy. A vždy sa bál, že bude prepustený,” povedal jeden z Keithových manažérov.

Zdroj: copebetter.com

Mal ženu a dve malé deti

Zamestnanec Facebooku bol nájdený v marci minulého roka na svojom stole, jeho kolegovia upozornili na poplach, keď si všimli, že je v núdzi a v kresle stráca rovnováhu. Niektorí si ho údajne ani nevšímali a ďalej pokračovali v sledovaní videí.

Prečítajte si tiež:
Prekonal sám seba: nepálsky šerpa zdolal Mount Everest po 23. raz, postaral sa o nový svetový rekord

Za mŕtveho bol vyhlásený až v nemocnici, ďalšie informácie o jeho zdravotnej anamnéze alebo presných okolnostiach smrti neboli zverejnené. Mal ženu a dve mladé dcéry.

Podľa zasvätencov boli pracovníci v dennej smene informovaní, že došlo k incidentu, ale nie, že zomrel. Ďalšie informácie neboli zverejnené. Facebook celú situáciu zrejme dobre ututlal.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií