fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dokonalý vzťah…

Máte tip? napíšte nám mailom

V živote nás postupne prestane baviť mnoho vecí, ale napriek tomu jedna zostane. Je ňou láska. Tá čo nás ničí, teší, bolí, a nakoniec zmení. Ako si ju však vybudovať?

Vždy mali o nej skreslené predstavy. Mysleli si, že za tou krásnou tvárou nemôže byť niečo hlbšie, a ak náhodou bolo, tak ukryté poriadne hlboko. My ľudia sme vždy tými najprofesionálnejšími sudcami pokiaľ ide o niekoho iného. A tak nejak to bolo aj s ňou, a láskou. Na tú svoju natrafila pred dvadsiatkou, vo veku kedy je menšia šanca, že niečo tak skoro vytvorené prežije dlhšie než pár mesiacov, maximálne rokov. Ona to však mala v hlave od začiatku usporiadané. Jedného dňa sa stretli, a akýmsi spôsobom nadobudla pocit, že je to on, hoci nemusela od radosti skákať po plafón. Jednoducho tomu verila, a on s ňou. Obyčajný chalan, žiadne extrémy, žiadny macher so zárezmi na posteli, napriek tomu sa choval ako dospelý. Vždy otvoril dvere, prekvapil keď to nečakala, staral sa, a ľúbil ju pre ten pocit, ktorý v ňom vyvolávala. Ona sa vždy zaujímala o to čo ho trápi, počúvala, nerozkazovala, neočakávala, iba ľúbila to kým bol, a to ako sa pri ňom cítila. Žiadne ponižovanie, hoci sa hádali, ale nakoniec si vždy chyby pred sebou priznali. Dnes sú spolu už 7 rokov. Pred pár dňami sa im narodilo dieťa. Žena, ktorá vždy v ostatných vyvolávala otázky, bola jednoducho a zároveň dokonale šťastná. Mala milujúceho partnera, dieťa, zázemie a prácu, ktorá ju napĺňala. Vždy ma dokázal nadchnúť pokoj, ktorý z nej pri každom našom stretnutí išiel. Nemala potrebu stále preklikávať obrazovku na telefóne, zisťovať kde je jej partner, jednoducho žila s úsmevom na tvári. Teraz si povieš, že určite mala šťastie, čo sa tebe stať nemôže, lebo ťa niekto opustil…lebo si nešťastná…lebo sa ti nedarí. Naposledy sme sa rozprávali o našich životoch, minulosti, a o všetkom, keď sa mi s tým všetkým zrazu priznala.

Prečítajte si tiež:
Láska vie aj bolieť a poriadne potrápiť. Nasledujúce obrázky zachytávajú jej temnú stránku

tumblr_static_9km49n34ld0kc0kkkgc8kkc4w_640_v2

„Naozaj mám rada svoj život. Veľakrát nie je dokonalý, občas plačem, ale mám najlepšieho partnera na svete.“ Pýtam sa jej ako sa jej to všetko v dnešnej dobe podarilo? Usmiala sa, a povedala: „Nie mne. Ale tomu hore. Možno si pomyslíš, že som blázon, ale viem, že za všetko ďakujem jemu. Babka ma naučila sa modliť keď som bola malá, a praktizujem to až doteraz. Nemám depky, nie som zúfalá keď sa mi niečo nedarí, a mám rodinu. Nepotrebujem dokonalosť, stačí mi obyčajná láska, a spokojnosť. Verím, že všetko zlé je na niečo, a viem, že mu na mne záleží. A tak som si vymodlila aj môjho muža.“ Zrazu som pred sebou videla ženu, ktorá možno nie je v kostole 24/7, nepresviedča ľudí o svojej pravde, iba verí. Keď sa nad tým zamyslíme, zistíme, že na svete by bolo o polovicu menej depresií, nešťastných lások, a zúfalstiev – ak by sme naozaj dôverovali celému procesu nášho bytia. Ak by sme vedeli, že láska nie je niečo čo raz nadobudneme, a do konca života s tým fungujeme, tak by sme sa viac snažili o to aby sme o ňu nikdy neprišli. Je to cit, impulz, niečo čo môže trvať sekundu, hodinu, mesiace. Je to iskra, ktorá spojí dvoch ľudí, ale na to aby neuhasla potrebuje nás dvoch, ktorí ju udržíme pri živote. Nečakajme na princoch na bielom koni, ale milujme našich obyčajných mužov. Nečakajme na dokonalé ženské, ale vážme si lásku tých našich, ktoré tam boli, a budú tak dlho ako im to dovolíme. Prežívajme realitu, modlime sa za budúcich partnerov, a ak neveríme, tak aspoň nestrácajme nádej v lepší zajtrajšok. Najdôležitejšie je naučiť sa milovať to čo je teraz, a nestavať vzdušné zámky o zajtrajškoch, lebo popri snívaní a vizualizovaní si budúcnosti nám uniká prítomnosť okamihu. Tým, že si v hlave vytvoríme obrazy dokonalého vzťahu, nebudeme nikdy schopní žiť realitu, lebo tá sa so snami málokedy zhoduje.

Prečítajte si tiež:
Minnie-Beau má len 22 mesiacov, jej mama z nej spravila modelku!

To, že skutočná láska v dnešnej dobe neexistuje je rovnaká ilúzia ako to, že si zaslúžime perfektných partnerov. Možno sa hľadá ťažšie, lebo ľudia nie sú sami sebou, lebo sa snažia zapadnúť do požadovanej štruktúry partnera. Tá však neexistuje, existuje len prirodzenosť, a normálnosť, ktorá sa stala nedostatkovým tovarom dneška. Snažme sa byť tým kým naozaj sme, a práve vtedy tam niekde narazíme na človeka, ktorý má rovnaké hodnoty, ktorý si nás bude vážiť, a ľúbiť nás bez prestávok až do konca.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií