fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dokument o službe slovenského kňaza Mariána Kuffu získal ocenenie Český lev

Máte tip? napíšte nám mailom

Česká režisérka Jana Ševčíková získala za svoj dokumentárny film “Opři žebřík o nebe”/Opri rebrík o nebo významné ocenenie s názvom Český lev. Ústrednou postavou v celom dokumente je slovenský kňaz, Marián Kuffa. Silno pôsobiaci príbeh kňaza z malej dediny Žakovce pod Tatrami, ktorý sa stará o bezdomovcov, bývalých väzňov či o ženy, ktoré niekedy postávali na cestách, pohne určite aj vami. Vo filme rezonuje sila viery a hodnota obety, pričom vás celý dej núti zamyslieť sa nad tým, či človek stráca alebo získava službou pre druhých.

Tento celý príbeh natáčala Jana Ševčíková päť rokov. Konečný výsledok naozaj stojí za to.

Pri pohľade na dobrosrdečnosť tohto kňaza možno zmeníte pohľad na svoj život. Minimálne o ňom začnete trošku inak uvažovať.

Pozrite si trailer k dokumentárnemu filmu “Opři žebřík o nebe”, ktorý získal Českého leva.

Kto je Marián Kuffa?

Je katolícky kňaz, ktorý žije s viac ako dvesto zverencami v Inštitúte Krista Veľkňaza v Žakovciach pri Poprade. V priebehu svojej dlhoročnej službe druhým sa Kuffa stretol s rôznymi osudmi týchto ľudí. Niektorí sa vrátili z väzenia a nemali kde bývať, niektorí boli týraní a potrebovali pomoc.

Prečítajte si tiež:
Hokejista Gáborík a tanečnica Ivana sa tešia z bábätka. Prezradili aj meno

Zdroj: youtube.com/lidovky.cz/nasehumenne.sk/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií