Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tipy na erotické pomôcky, ktoré vám zmenia život k lepšiemu. Ako si vybrať tú najlepšiu?

No nehanbíme sa o tom písať?! Nie, nehanbíme, pretože sexuálne hračky sú dnes celkom bežnou výbavou každej domácnosti. Ako však vybrať vibrátor, ktorý uspokojí naše potreby a libido? Záleží na tom vôbec? Možno vás to prekvapí, milé dámy, ale áno, záleží. Poďme si vypísať zopár druhov a vy si už vyberiete ten pre vás najlepší.

Ako si pre seba vybrať ten najlepší vibrátor?

Kúpa svojho prvého vibrátora môže byť skľučujúca, a to najmä pre menej skúsené ženy. Ako si mám vôbec vybrať ten správny? Na trhu je ich toľko druhov! Je prirodzené cítiť sa trochu ohromený všetkými možnosťami, druhmi, veľkosťami a značkami toľkých vibrátorov a erotických pomôcok.

Na rozdiel od kúpy oblečenia, vibrátor nemôžeme len tak vrátiť, ak zistíme, že nám nesedí veľkosť. No nezúfajte, so správnymi informáciami sa kúpa erotickej pomôcky môže stať vzrušujúcou zábavou. V nasledujúcich riadkoch objavíte užitočné tipy, ako si odfiltrovať ponuku a nájsť pre seba tú najvhodnejšiu hračku.

Najprv si položte otázku, ako ju budete používať. Iba v posteli? Chceli by ste mať možnosť používať ju aj v sprche alebo vo vani? Ak áno, budete potrebovať niečo vodeodolné a bezšnúrové. Máte v úmysle ju používať sama, alebo si chcete okoreniť sexuálny život s partnerom?

Zdroj: pexels.com

Základné tipy (nielen) pre začiatočníčky

Mnohé z nás prídu do sexshopu a pýtajú si ten „najlepší“ vibrátor, avšak to, čo je najlepšie pre niekoho, nemusí byť vôbec vhodné pre niekoho ďalšieho. Len čo sa však oboznámite s ponukou, čaká vás nevídané potešenie.

Keďže vibrátory môžu byť navrhnuté na interné alebo externé použitie (alebo oboje), prvým krokom je rozhodnúť sa, ako ho chcete používať. Rozhodnite sa na základe toho, ako sa stimulujete sama, alebo čo vás privádza k orgazmu, keď sa vás dotýka partner.

Zdroj: pexels.com

Vo všeobecnosti však navrhujeme začať s niečím malým, čo vibruje. Môžete to používať na stimuláciu klitorisu alebo aj iných erotogénnych zón, napríklad bradaviek. Dávate radšej prednosť dotyku prstom? Potom je pre vás vhodnou voľbou vibračné vajíčko alebo vibrátor so zúženou špičkou. Alebo uprednostňujete penetráciu? Vyberte si hračku určenú na vnútorné použitie, teda klasický vibrátor. A ak si nie ste istá, stále sú tu kombinované vibrátory, ktoré dokážu stimulovať obe oblasti súčasne.

Univerzálne potešenie pre všetkých

Klasické vibrátory

Pre ženy, ktoré dosahujú orgazmus penetráciou, sú v ponuke rôzne typy vibrátorov. Od klasických vaginálnych až po vibrátory so zakriveným hrotom, ktoré dokážu šikovne stimulovať bod G. Všeobecne si viete nastaviť aj intenzitu alebo rytmus vibrácií, ktoré sa prenesú do vášho tela a nechať sa tak unášať na slastných vlnách rozkoše. A ak túžite po ešte intenzívnejších orgazmoch, vyskúšajte aj vibrátory s vrúbkami.

Kombinované „rabbit“ vibrátory

Ideálne pre ženy, ktoré milujú kontakt s klitorisom s vaginálnou penetráciou zároveň pre dosiahnutie tzv. zmiešaného orgazmu. Kombinované vibrátory majú v hornej časti kratšiu vibračnú časť, ktorá dokonale padne na klitoris a maximálne potešenie môže začať. Niektoré sú dokonca nastaviteľné a dajú sa nasmerovať na presne určené miesto, čo umožňuje zábavu bez použitia rúk.

Rotačné vibrátory

Pre tých, ktorí hľadajú najkomplexnejšie potešenie, aké môže jedna erotická pomôcka poskytnúť. Rotačné vibrátory majú tvar penisu s malým výstupkom s vlastným motorčekom, ktorý je určený na stimuláciu klitorisu, vibrátor však stimuluje aj bod G. Sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí sa s rôznymi druhmi stimulácie ešte len zoznamujú.

Podtlakové stimulátory (a.k.a. womanizer)

Tieto druhy vibrátorov prinášajú potešenie pomocou špeciálnej „bezdotykovej“ stimulácie klitorisu. Ktorá z nás nemiluje, keď nás náš partner/partnerka dráždi s jazykom? A čo keď vám poviem, že na trhu je pre nás niečo ešte dokonalejšie? Pomocou jemných podtlakových vĺn si túto oblasť rozkmitáme a keďže dochádza len k minimálnemu treniu, neprekrví sa a môžeme ju stimulovať zas a znova podľa chuti.

Pre ženy, ktoré si chcú potešenie nosiť všade so sebou

Minivibrátory

Slovo „mini“ pre väčšinu ženskej populácie nenapovedá nič dobré, no nenechajte sa oklamať. Tieto vibrátory síce nie sú dlhšie ako 12 cm, sú však absolútnymi priekopníkmi v stimulácii klitorisu. Ak ste sa doteraz nepresvedčili, že príslovie „aj malý šašo urobí veľké divadlo“ je pravdivé, určite odporúčame vyskúšať minivibrátor. A má to ešte jednu výhodu – môžete ho nosiť všade so sebou.

Vibračné vajíčka

Vibračné vajíčka sú primárne určené na stimuláciu klitorisu, sú však mimoriadne multifunkčné a vzrušujúce chvíle s nimi zažijete aj po vložení do vagíny či do análneho otvoru. Vibračné vajíčka môžu byť tiež ovládané diaľkovým ovládačom, ktorý je pevne pripojený káblom alebo pomocou bezdrôtového ovládača. Čo tak požičať diaľkové ovládanie vášmu partnerovi a nechať ho hrať sa?

Masážne hlavice

Masážne hlavice predstavujú tie najsilnejšie vibrátory, ktoré sú na trhu. Nie nadarmo sa pôvodne používali v BDSM praktikách k mučeniu partnerky nespočetným množstvom orgazmov, ktorým sa nedalo v žiadnom prípade zabrániť. Táto hlavica má na konci pevnej rukoväte vibračnú hlavu, ktorá sa hodí ako pre masáž erotogénnych zón, tak pre relaxačnú masáž ľubovoľnej časti tela. V ponuke ich nájdete v rôznych veľkostiach aj v mini verziách, aby sa vošli aj do kabelky.

Zdroj: pexels.com

Pre análne dračice

Rôzne análne pomôcky

Análny sex sa stáva čoraz viac obľúbeným a tam, kde padajú predsudky, prichádzajú nevídané skúsenosti s objavovaním vlastného tela. Na trhu máme širokú ponuku pomôcok, ktoré nám môžu análny sex spríjemniť, alebo nás naň postupne pripraviť a pomôcť nám s prvými krokmi. Na začiatok odporúčame experimentovať s análnymi korálkami alebo guličkami, alebo análnymi kolíkmi. Verte mi, určite to neoľutujete.

Análne vibrátory

Tu je veľmi dôležitý tvar, najmä kvôli bezpečnosti. No ak si vyberiete ten správny a budete s ním narábať opatrne, môžete sa tešiť na úplne nové druhy sexuálnej rozkoše.

Pre páry, ktoré si chcú okoreniť život

Vibrátory na prostatu

Viete, aký je to bod P? Podľa nadpisu ste si asi už domysleli. Tieto vibrátory sú cielené na mužov a orgazmy ním spôsobené zasahujú celé telo. Aj muž tak dokonca môže docieliť mnohonásobného orgazmu spolu so svojou partnerkou.

Párové vibrátory

Sexuálne hračky nepatria do ruky len opusteným jednotlivcom, sú obľúbené aj u párov. Párový vibrátor je dobrá voľba, pretože stimuluje oboch partnerov zároveň, čo môže do spálne vniesť nový vzduch. Tak čo poviete?

Inteligentné vibrátory

Aj erotika ide ruka v ruke s najmodernejšími technológiami, a tak aj svoje hračky už môžeme ovládať cez mobilný telefón. Stačí si stiahnuť appku, spárovať, a potom už len voliť intenzitu vibrácií, krivku rotácie či korigovať otáčky motora.

Aká je cena vibrátorov?

Závisí od prevedenia, série, druhu a materiálu, z ktorého je vibrátor vyrobený, no na slovenskom trhu sú dostupné už od 5 až 10 eur. Ak chcete však investovať, pripravte si stovky eur.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií