fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fotograf zachytáva realitu koronavírusu v trnavskej nemocnici. Reaguje tak na hoaxy

Ministerstvo zdravotníctva reagovalo na komentáre ľudí, ktorí popierajú existenciu koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom
,,Podľa posledných prieskumov od leta síce rastie počet ľudí, ktorí pandémiu Covid-19 berú vážne, ale do dnešného dňa sa pod našimi príspevkami objavujú komentáre, že všetko je to vymyslené. Veľmi nás to mrzí. Obzvlášť vtedy, keď sa takéto postoje pretavia do správania, ktoré ohrozuje ďalších ľudí, časť z ktorých skončí na lôžkach našich nemocníc,” píše ministerstvo na sociálnej sieti.
Podľa ministerstva je dôležité neustále zobrazovať tvrdú realitu z nemocníc a ťažkú prácu našich zdravotníkov a zdravotníčok a boj, ktorý musia zvádzať s koronavírusom a ochorením Covid-19.

Nie je to abstraktná choroba

,,Toto nie je abstraktná choroba, neprejavuje sa len v číslach a štatistikách, má svoje tváre, konkrétne obete a konkrétnych hrdinov, ktorí idú na dno svojich síl,” informuje ministerstvo.
A žiaľ, táto choroba má aj svojich antihrdinov, ktorí sa prejavujú najmä na internete. Niektoré z takýchto prejavov sa rozhodol fotograf Michal Burzo vložiť priamo do fotiek, aby vynikla ich absurdnosť.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií