fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáte originálny darček? Toto sú tie najkrajšie HANDMADE výrobky, ktorými zaručene zabodujete!

Máte tip? napíšte nám mailom

Malá a milá drobnosť vždy poteší. Či už zháňate narodeninový darček, alebo chcete niekoho (prípadne seba) potešiť len tak bezdôvodne a spraviť pekný deň: handmade výrobky sú stávkou na istotu.

Vybrali sme 5 tipov darčekov, ktoré nevychádzajú z módy a určite nimi nič nepokazíte. A pridanou hodnotou je, že vznikli rukami šikovných Slovákov, takže zároveň podporíte lokálnych výrobcov a dizajnérov. Lepšie ako čínsky trh, nie?

Náramky

Spomínate si na náramky priateľstva? Tie sme zvykli nonstop zapletať a následne si ich vymieňať už aj pred 20 rokmi. Tieto ozdôbky stále fičia v rôznych podobách – nielen z bavlniek, ale aj z korálok, mušlí a podobne. Môžeme ich vidieť na rukách mladých zaľúbencov, ale s obľubou ich kupujú napríklad i kamarátky svojim BFF (najlepším kamoškám na život a na smrť) či dcéry svojim mamám. Veď aké puto je silnejšie? Módnym hitom je ľudový motív, ktorý sa okrem oblečenia nevyhol ani náramkom. Ak ste milovníci slovenského folklóru, tieto náramky vo folkovom štýle sú tou správnou voľbou.

handmade výrobky
Náramok vo folk štýle alebo náušnice vyrobené technikou šujtáš sú skvelou voľbou. Zdroj: handiwork.sk

 

Do tejto kategórie, samozrejme, spadajú aj náušnice, náhrdelníky či prstene z dreva, keramiky, technikou šujtáš alebo trebárs aj zo živice. Stačí si len vybrať.

Výrobky z dreva

Drevené dekorácie sú mimoriadne obľúbené, nehovoriac o drevenom nábytku. Dodá bytu alebo domu šmrnc a pocit tepla domova. Dobrým nápadom môže byť napríklad sada drevených misiek, netradičné drevené hodiny, ktoré sa budú na stene dokonale vynímať, alebo napríklad drevené pero s personalizovaným nápisom. 

Tí náročnejší ocenia aj parádnu stolársku prácu v podobe servírovacieho stolíka. Je nielen praktickým pomocníkom, ale doslova aj krásnym dizajnérskym kúskom.

Takýto stolík či hodiny sú krásnym dizajnérskym kúskom. Zdroj: handiwork.sk

 

Prečítajte si tiež:
Našli sme za vás: Šál z písmen, praktické zajačiky a uhlie v tvare lebky. Čo z toho by ste si kúpili?

Kniha

Zaradili sme ju medzi handmade výrobky, i keď pri jej výrobe, samozrejme, pomáhajú stroje. No platí všeobecné pravidlo, že knihou nikdy nič nepokazíte. Pre deti odporúčame novinku od slovenských autoriek Poník Oliver a jeho dobrodružná cesta po Európe, ktorú v kategórii detských knižiek považujeme za objav sezóny. Poník Oliver totiž vďaka účasti na zemepisnej olympiáde vyhrá lístok na vlak po celej Európe. Vynikajúci príbeh bezpochyby zaujme našich najmenších, upriami ich pozornosť nielen na ekologické problémy (znečistené moria), ale slúži aj ako pomôcka a príprava na hodiny zemepisu. Náučný charakter knihy je totiž vyskladaný na reálnych miestach a faktoch. Ak máte v rodine malé dieťa, myslíme, že nie je o čom uvažovať. 

Poník Oliver si bezpochyby získa srdcia našich najmenších. Zdroj: unsplash.com, handiwork.sk

 

Vak alebo plátenná taška

Zmestí sa tam asi milión vecí, materiál je veľmi príjemný a okrem funkcie nákupnej tašky plní aj funkciu kabelky. Ladí ku všetkému a je eko-bio-raw. 

Môžete si dať na ňu vyšiť nápis, obrázok, prípadne namaľovať farbami na textil. Záleží len na vkuse obdarúvaného človeka – vyberte taký motív, ktorý ho najviac vystihuje.

Môžete si dať vyšiť nápis, aký si len zmyslíte. Zdroj: handiwork.sk

 

Prečítajte si tiež:
Čo všetko uvidíte na bratislavskom autosalóne? Medzi vystavovanými značkami nechýba Rolls Royce či Lamborghini

Háčkované doplnky

Zatiaľ nás vonku sužujú tridsiatky, no tropické leto tu nebude večne. Ideálnym doplnkom na jeseň a zimu sú háčkované čiapky, čelenky či šále. Kedysi nám ich háčkovali mamky alebo babky, v súčasnosti však môžeme sledovať, ako sa trend háčkovania začína rozmáhať aj medzi mladými. A myslíme, že originálna handmade čelenka vyrobená slovenskými ručičkami má vyššiu hodnotu ako nejaká akciová za euro v obchodnom centre, pričom ich bolo vyrobených asi tak milión rovnakých kusov. Je predsa fajn vedieť, kto vyrobil to, čo nosím. 

Zdroj: handiwork.sk

 

Projekt Handiwork funguje ako online trhovisko, kde neplatíte žiadne provízie – to znamená, že platformu môžete pokojne použiť ako hlavný predajný kanál a nemusíte sa pritom báť, že vám bude niekto niečo strhávať. Práve naopak: provízny systém sa tu uplatňuje v prospech predajcu, a to vtedy, keď do Handiwork-u popozývajú ďalších.

Takže je to win-win situácia. Smelo do nakupovania!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií