fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hazard a hry, nemožná kombinácia? Dávno minulosť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Hazard, toto ľahkomyselné riskovanie obralo už mnoho ľudí o všetko.

Jedná sa o zábavu plnoletých, čo sa však môže stať, keď sa hazard presunie do sveta hier a zábavy, ktorý ovládajú hlavne mladiství?

 Counter Strike: Global Offensive už dávno nie je len hrou, ale stáva sa veľkým biznisom, ktorý sa točí na hazardných stránkach. Túto vlnu nezaspali dvaja Youtuberi a rozhodli sa založiť hazardnú stránku – CS:GO Lotto. Táto stránka je na pohľad veľmi podobná všetkým gamblerským stránkam, ale ako prvej sa podarilo vyvolať veľký škandál.

Konkrétne sa jedná o YouTuberov s prezývkami Syndicate a TmarTn, ktorí zastávajú funkciu prezidenta, resp. viceprezidenta CS: GO Lotto. Odhliadnuc od všetkých právnych otázok, nakoľko je hazard prostredníctvom skinov / debien / kľúčov legálne, spomínané Lotto smrdí od hlavy až k päte. Zvlášť, ak je bez priznania týchto dvoch držiteľov, ktorým Lotto patrí.

gambling-570701_960_720

Pravda vyšla na povrch len krátko po tom, čo sa na YT kanáloch týchto dvoch “biznismanov” objavilo  niekoľko podozrivých videí, v ktorých vyhrávajú slušné obnosy peňazí.

Prečítajte si tiež:
Miluješ bublifuk a fascinujú ťa gigantické bubliny, ktoré vytvárajú pouliční umelci? Prinášame ti návod, ako si ich jednoducho vyrobiť

O nečakané odhalenie  sa postaral YouTuber s prezývkou HonorTheCall vo videu, na ktoré potom nadviazali ľudia z ďalšieho YouTube kanálu. Spoločne tak informovali prekvapujúcou správou všetkých, ktorí sa len márne pokúšali napodobniť “náhodný” úspech oboch na CS: GO Lotto. Zároveň tým inklinovali k tomu, aby si hráči uvedomovali, do akých problémov sa môžu dostať – ak uveria slepo všetkému, čo je k videniu na youtube, internete.

Jeden z majiteľov sa k incidentu vyjadril veľmi sporným spôsobom a uviedol, že celé toto vypátranie je len jedna veľká nafúknutá bublina. Nikdy vraj nebolo tajomstvom, že on, Syndicate a ďalší sú majiteľmi CS:GO Lotto.

Oriešok je v tom, že táto skutočnosť nikde nie je uvedené a skrýva ju napríklad aj na svojom LinkedIn profile. Po istom čase sa vyjadril v zmysle, že nevlastnil CS:GO Lotto od začiatku. Videá chcel použiť ako marketingový ťah pre prieskum, či o niečo podobné budú mať jeho fanúšikovia, hráči… záujem. A či sa mu oplatí investovať do prípadnej kúpy tejto stránky.

Ako ale odhalili ľudia z youtubového kanála h3h3Productions kto je vlastníkom firmy od úplného začiatku. Takže pokus o vykorčuľovanie zo situácie nemôže prejsť a je na oko jasné, že tu niečo smrdí právom. Na vlnu týchto videí zablokoval Martin možnosť udeľovať like a dislike (aj komentovať) do svojich videí. Zdá sa ale, že pokračuje ďalej vo svojej práci bez ohľadu na negatívne komentáre a ohlasy. Pripomína to nejakú komplikovanú tureckú telenovelu, čo poviete?

Prečítajte si tiež:
Dostáva sa váš sexuálny život do rutiny? TOTO sú spôsoby, ako sa z nej vytrhnúť

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií