fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger: Fico s obhajcami dupú po práve a lož je ich každodennou pracovnou metódou

Úlohou poslancov je podľa premiéra pričiniť sa o priechod spravodlivosti, nie bezprávia.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Úlohou poslancov v pléne parlamentu nie je nahrádzať prácu polície a prokuratúry, teda zhromažďovať a vyhodnocovať dôkazy, ani prácu súdov, ktoré dôkazy posudzujú z hľadiska viny či neviny obvineného.

Úlohou poslancov je pričiniť sa o priechod spravodlivosti, nie bezprávia. K tomu sa napokon zaviazali v poslaneckom sľube. Na sociálnej sieti to napísal premiér Eduard Heger (OĽaNO) v súvislosti so žiadosťou prokuratúry, aby parlament vydal súhlas s väzobným stíhaním poslanca Roberta Fica (Smer-SD).

Obhajcovia Roberta Fica, ako aj on sám, v posledných dňoch dupú po práve a lož je pre nich každodennou pracovnou metódou,“ vyhlásil predseda vlády. Podľa neho sa v týchto dňoch v rozbúrenom slovenskom parlamente nerozhoduje o uväznení Roberta Fica, ale o tom, či sa návrhom na jeho uväznenie bude zaoberať nezávislá súdna moc. „Ak návrh parlament neschváli, Robert Fico bude stíhaný naďalej, akurát na slobode. Ak on sám a jeho prívrženci tvrdia niečo iné, zbabelo klamú,“ napísal premiér.

Viac k témam: Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Fico s obhajcami dupú po práve a lož je ich každodennou pracovnou metódou © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Motocyklista išiel z nočnej služby a narazil do stĺpa vedenia, po prevoze do nemocnice zomrel (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií