fbpx
Hľadáte prácu alebo inšpiráciu? Navštívte 10. ročník Profesia days v Bratislave

Hľadáte prácu alebo inšpiráciu? Navštívte 10. ročník Profesia days v Bratislave

Čo robíte 6. a 7. marca? Ak nemáte dôležité plány, zvážte návštevu Profesia days v Bratislave. Pozreli sme sa za vás, čo najlepšie vás na udalosti čaká.

Najväčšie lákadlá (6. marec – streda)

• Vstupenka zadarmo (na obidva dni) a bez mačky vo vreci, no zato s množstvom skvelých prednášok a inšpirácií.

• Motivačné reči dnes letia a budú aj na Profesia days. No je rozdiel, keď vás motivuje niekto, kto sedí doma a vymýšľa si citáty, ako niekto, kto naozaj niečo sám dokázal. Takýmito rečníkmi budú na hlavnom pódiu napríklad Atilla Végh, ktorý patrí k našim najúspešnejším MMA zápasníkom. „V roku 2012 sa stal naším najúspešnejším MMA zápasníkom v histórii, keď získal titul šampióna v poloťažkej váhe v rámci organizácie Bellator,“ uvádza web profesiadays.sk o Atillovi, ktorý bude mať prednášku s názvom Úspech bolí.

• Z množstva skvelých rečníkov vyberáme náhodne ešte mená ako Natália Kisková, o ktorej Profesia days napísali: „Natália vycestovala už ako stredoškoláčka za veľkú mláku s rozhodnutím vzdelávať sa. Napriek tomu, že na začiatku ani netušila, čo je „cloud“, absolvovala počas štvorročného pobytu na vysokej škole v USA dve stáže v IT firme Bluewolf – a to v New Yorku a Londýne.“

Potom je to napríklad Milan Dubec. Profesia days láka na jeho prednášku nasledovne: „Ako sa Milanovi podarilo vytvoriť a rozbehnúť toľko úspešných a najnavštevovanejších portálov a inzertných webov, ako Azet, Pokec, Bistro, Aktuality alebo Nehnuteľnosti?“

https://www.facebook.com/profesiadaysbratislava/videos/1099513356893904/

• Top rečníci, ktorí sú tiež veľkým ťahákom programu, sú Matej „Sajfa“ Cifra, Kristína Kövešová a Patrik „Rytmus“ Vrbovský.

Najväčšie lákadlá (7. marec – štvrtok)

• Áno, vstupenka zadarmo je aj na tento deň. Po registrácii dokonca súťažíš o skvelé ceny.

Druhý deň na Profesia days ponúkne tiež množstvo skvelých spíkrov. Náhodne sme vybrali nasledovných troch: Nika Macinská, ktorej prednáška nesie názov Nebojte sa výziev. Jej život je pozoruhodný: „Nika Macinská vyštudovala manažment, založila vlastnú značku dizajnového oblečenia s posolstvom www.imani.sk a v neposlednom rade je mamou 8 detí, čo ju priviedlo k spusteniu blogu Denník mamy 8 detí a z toho vyplývajúcich poradenských aktivít,“ informuje web profesiadays.sk.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Kam ísť cez týždeň? Vyberáme podujatie ECO VILLAGE 2018
Zdroj: facebook.com/Profesia days Bratislava

Ďalším prednášajúcim, ktorého sme si náhodne vybrali, je Marek Slobodník. Keď ťa neišpiruje on, tak potom už nikto. Profesia days o Marekovi napísali: „Neexistujú nedosiahnuteľné sny, existujú len predsudky, ktorých sa treba zbaviť a ísť si za svojím. Bez snov by bol život len nudným stereotypom.“

Naším tretím menom je Filip Jančík, ktorý „ …so svojou koncertnou show vystupoval vo viac ako 15 krajinách sveta v prestížnych sálach, ako národný Dánsky či Belgický rozhlas alebo národné divadlo v Kuvajte. Spolupracoval s menami ako Avril Lavigne, Ego či Karel Gott. Spolu s Avril Lavigne otváral Špeciálne olympijské hry v Los Angeles v roku 2015,“ navádza na jeho prednášku Profesia days.

• Ťaháky 7. marca sú mená ako Eva „Evelyn“ Kramerová, Jano Gordulič a admini facebookovej stránky Zomri.

Zdroj: facebook.com/Zomri

Okrem hlavného pódia ťa však počas 6. a 7. marca čaká aj 200 vystavovateľov, Ostrov zdravia a Master Class s množstvom ďalších prednášok. Napríklad o prekonávaní prekážok, o pravdách a mýtoch v triedení odpadu alebo o radách, ako uspieť v novom tíme.

Zdroj: facebook.com/Profesia days Bratislava

Dva dni plné pútavých a inšpiratívnych prednášok sú skvelou cestou, ako naštartovať svoje vlastné plány. My sme samých seba presvedčili, a to sme ešte pred pár minútami nevedeli o tom, kto všetko bude na Profesia days. S kým sa uvidíme?

Google+ Linkedin
Ľubica Račeková

Redaktorka magazínu Klocher – doktorandka na katedre žurnalistiky na UKF v Nitre. Písanie nie je len moja práca a koníček, ale často i nutnosť. Táka tá nutnosť bytia, ako je pre rybu voda alebo pre snehuliaka mráz. Často sa opisujem ako „pozitívna realistka“. Uvedomujem si, že moje články nezmenia svet. Avšak verím, že budú mať dopad na niektorých z vás. A kto iný zmení svet, ak nie jednotlivci? Jednotlivci, ktorí začínajú od seba a inšpirujú druhých.