fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

HNUS! Fotky detí sa objavili na československých stránkach pedofilov: Hodnotia ich ako tovar na trhu

Je to neuveriteľné, ale je to bohužiaľ tak.

Máte tip? napíšte nám mailom

Českí a slovenskí pedofili na svojich stránkach zdieľajú fotografie a videá malých detí informuje blesk.cz. Hodnotia ich ako tovar a píšu si o tom, kto sa komu páčia. Zdesení rodičia žiadajú stiahnutie obrazových materiálov, na ktorých sú ich potomkovia, ale márne. Z webu dostávajú odmietavé odpovede.

,,Oni tam tie deti vystavujú, ako keby to boli veci. Ako keby boli na trhu a ponúkali ich.  A ponúkajú ich podľa záujmov tých pedofilov, kto by sa komu mohol páčiť, povedala jedna z mamičiek v relácii A dosť!

Meno, priezvisko aj vek

,,Narazila som na fotku svojho dieťaťa úplne náhodne na internete, čo ma veľmi šokovalo, že som nemusela vôbec dlho pátrať. A narazila som na neho na stránkach pedofilnej komunity.  Uvádzajú, že ide o  Stretávaciu erotickú náklonnosť k deťom. Bola tam jednoznačne rozoznateľná tvár. Bolo tam uvedené celé meno. A bol tam uvedený aj jeho vek,” dodala s tým, že má veľké obavy o svoje dieťa.

,,Môže dôjsť k tomu, že sa začne táto stránka, či už je to screenshot, alebo celý ten odkaz, šíriť internetom ďalej napríklad medzi spolužiakmi detí alebo môjho dieťaťa. A túto žiadosť som uviedla s tým, že takýto jeden nešťastný klik na túto stránku môže tomu decku zničiť život, pretože môže dochádzať k šikanovaniu alebo posmechu. Aj slabší jedinci neunesú, že sa im niekto posmieva,” bojí sa mamička.

A nie je jediná, kto na stránkach Československej pedofilnej komunity našiel svoje dieťa. ,,Ja som bola upozornená na to, že sa moje dieťa objavuje na stránkach nejakej pedofilné spoločnosti. A netrvalo mi veľmi dlho a cez Google som si to našla sama. Je tam celé jeho meno a fotografie. Som pobúrená, v akom kontexte je moje dieťa a vlastne aj ostatné deti, jeho kamaráti, zverejňované, “ rozčuľuje sa oprávnene ďalšia mamička. Rodičia prevádzkovateľa webu požiadali o stiahnutie príspevkov. Dokonca slušne. Ich požiadavky však boli zamietnuté.

Prečítajte si tiež:
Video pre záhradkárov si za necelý týždeň stihlo pozrieť viac než 11 miliónov ľudí. Čo je na ňom také výnimočné?

Fotky z pedofilných stránok nezmizli

,,Čo sa týka Vašej požiadavky na vymazanie fotografií, ktoré sa týkajú Vášho dieťaťa – túto požiadavku nepovažujem za legitímnu. Fotografie nie sú uložené na našom webe, ide vo svojej podstate o odkazy na obrázky. Ale aj keby boli uložené na našom webe, sú to fotografie, ktoré sú už zverejnené na iných serveroch. Verím, že skrátenie priezviska Vášho dieťaťa na iniciál bude vo vzťahu k ochrane dostačujúca, “odpísal Gabriel Sloboda z Československej pedofilnej komunity.

Fotky detí sa na webe nachádzajú aj naďalej. Došlo len k skráteniu priezviska. Z komentárov pedofilov pod fotkami sa pritom dvíha normálnemu človeku žalúdok. ,,Asi som sa zamiloval. Trochu mimo preferáč, ale aspoň dlhšie vydrží, “napísal jeden z pedofilov pod fotku dievčatka. ,,Mne je z toho zle. Nezvládam to psychicky,” priznala jedna zo strápených mamičiek. Pri príspevkoch sú navyše odkazy napríklad na školy alebo krúžky. Rodičia sa domnievajú, že ide o návod na nájdenie detí.

Názor psychológa

,,Môže to vyvolať od relatívne nevinných reakcií po veľmi závažné, kedy sa dieťa cíti vylúčené z detského kolektívu, alebo nejakým spôsobom poškodené, traumatizované. A pokiaľ ide o deti, ktoré sú vo veku emočne labilnom, môže to mať až fatálne dôsledky,” vysvetlil psychológ Karel Humhal pre blesk.cz. Podľa právnikov a odborníkov ide o šedú zónu. Nejde totiž vyložene o porušenie zákona. Zverejnené informácie by mal riešiť súd alebo Úrad na ochranu osobných údajov.

Prečítajte si tiež:
Bude iPhone 8 z nerezovej ocele?

Oficiálne vyjadrenie bolo takmer rovnaké ako pre rodičov. ,,Fotografie nie sú uložené na našom webe, ide vo svojej podstate o odkazy. A aj keby boli uložené na našom webe, sú to fotografie, ktoré sú už zverejnené na iných serveroch. Priezvisko detí štandardne skracujeme na iniciály hneď, akonáhle sme upozornení na to, že sa v príspevku vyskytuje meno dieťaťa. To považujeme vo vzťahu k ochrane osobnosti dieťaťa za dostačujúce. Určite nie je naším cieľom deťom akokoľvek ubližovať, naopak sa snažíme pôsobiť opačným smerom, ” uviedol.

Pedofili by sa mali pozerať na legálnu snímku

V reakcii na reportáž potom na svojich stránkach prevádzkovatelia webu uviedli, že: ,,Chceme, aby sa pedofili orientovali výhradne na legálne snímky s deťmi, “ alebo ” Snažíme sa dodržiavať zákony aj morálne zásady, avšak ani to, zdá sa, niektorým nestačí.  Na záver sa ohradili:,, Televízia (médiá) by mali informovať predovšetkým o tom, čo je to pedofília a či je v našej krajine napríklad ľahko dostupná odborná sexuologická pomoc. “

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií