fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Holanďania vykupovali marihuanu: Zásobujú sa pred zatvorením podnikov

V priebehu posledných týždňov sa vo svete stáva skutočne veľa bizarných vecí. Od prázdnych regálov toaletného papiera, trvanlivých potravín a antibakteriálnych výrobkov, po bitky o nedostatkový tovar. Poriadne nevšedné situácie sa dejú aj v Holandsku. Ľudia tam hromadia vykupujú marihuanu, aby sa zásobili pred zatvorením všetkých podnikov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pandémia koronavírusu spôsobila ošiaľ po celom svete. Ľudia hromadne vykupujú trvanlivé potraviny a antibakteriálne gély, najnovšie predovšetkým Američania riešia nedostatok toaletného papiera v regáloch. Nielen slovenská vláda nedávno nariadila zatvorenie barov, klubov, telocviční či kaviarni. Pre väčšinu ľudí to nie je veľký problém, no pre Holanďanov je to evidentne katastrofa. Hromadne totiž vykupovali marihuanu.

O marihuanu je veľký záujem

V nedeľu vydala opatrenia aj holandská vláda. Ľudia sa vzápätí vydali do ulíc, aby si rýchlo kúpili zásoby marihuany. Do kaviarne Best Friends v Amsterdame-Oost sa nahrnuli desiatky ľudí, zamestnanci mali čo robiť. Podľa informácií Netherlands Times nedokázali obslúžiť všetkých zákazníkov a niektorí odchádzali s prázdnymi rukami. Kaviareň museli dokonca úplne zavrieť, aby zabránili ďalším prívalom ľudí.

Nápor nebol len v spomenutej kaviarni, ale aj v Nogal Wiedes v centre hlavného mesta Holandska. „Prišla som sem, pretože som sa dozvedela, že v najbližších týždňoch bude všetko zatvorené,“ prezradila zákazníčka Dee. Naradenie bolo vydané o pol šiestej večer s platnosťou od šiestej hodiny večernej. Holanďania mali preto polhodinu na to, aby si kúpili zásoby marihuany. Najbližšie sa kaviarne, bary a obchody otvoria až 6. apríla.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič je v domácej karanténe. Prečo tak urobil?
Holanďania vykupovali marihuanu: Zásobujú sa pred zatvorením podnikov
zdroj: Twitter/Danny van Kooten

Holanďania robia zásoby po celej krajine

Ľudia vykupovali marihuanu aj v iných mestách krajiny vrátane Bredy, Nijmegenu a Utrechtu, kde sa okolo kaviarní a barov tlačili celé rady ľudí. Lokálni obyvatelia dokumentovali situáciu aj na Twitteri. Mnohí žartovali, že ide o typické holandské priority. „Lepšie, ako stáť v rade po zbraň,“ poznamenal Danny van Kooten k dlhému radu ľudí čakajúcich na marihuanu.

Mnohí Holanďania na sociálnych sieťach priznali, že o zatvorení kaviarní a obchodov s marihuanou sa dozvedeli vďaka kamarátom, ktorí sledovali tlačovú konferenciu. „Sú to dobrí priatelia,“ uviedol kupujúci Jonathan, ktorý po zásoby zašiel do kaviarne The Point v Haagu.

V komentároch ku fotografiám na Twitteri sa ozývajú aj ľudia, ktorí kritizujú nedodržiavanie vzdialenosti medzi ľuďmi. Je evidentné, že sú na sebe poriadne natlačení a na riziko nákazy koronavírusom absolútne nedbajú. Ďalší položili otázku, či sa marihuana nebude dať kúpiť online, ako iný tovar. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj DutchReview Netherlands Times
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií