fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hra, ktorá nepoteší fanúšikov Kotlebu! Strieľaj do nacistov a prezidenta Tisa

Máte tip? napíšte nám mailom

Politické sily sa na Slovensku po marci výrazne zmenili. Do parlamentu sa dostali okrem iných aj ľudia, ktorí v minulosti nepopierateľne pochodovali so vztýčenými vlajkami a názormi úzko spojené s prvým fašistickým Slovenským štátom. Dokonca aj pozdrav Na stráž je spojený s totalitným režimom Slovenského štátu, a ten sa používa dennodenne na pôde banskobystrického samosprávneho kraja. Ľuďom z politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko chýba už len vztýčená pravačka, na ktorú si dávajú dobrý pozor. Mohla by ich stáť parlamentné kreslá.

Aj vývoj po parlamentných voľbách vnúkol štvorici mladých ľudí myšlienku, vytvoriť hru Kotlebstein (názov hry sa nenápadne podobá na legendárnu hru Wolfenstein, v ktorej sa bojuje proti nacistom). Hra vyšla 29. augusta, presne v štátny sviatok, kedy si pripomíname udalosť, ktorú práve niektorí novozvolení poslanci na čele s Mariánom Kotlebom považujú za čierny deň Slovenskej histórie. V hre sa stávaš kapitánom Martinom “B.J.” Poliatschikom. Znalci vedia, že poslanec NRSR za stranu SaS Martin Poliačik sa často vyjadruje negatívne k novému politickému subjektu v parlamente. S ním musíš prejsť šiestimi levelmi. Názvy levelov ťa určite pobavia. Sú odvodené napríklad od výrokov terajších Kotlebových poslancov NRSR. Na stenách uvidíš nápisy, ako Na stráž, či fotografie Tisa a Kotlebu.

Prečítajte si tiež:
Dievča napísalo list. Keď raz budem mať syna, toto si prečíta pri svojich 16-tych narodeninách!

14080846_1460633717296705_1923465514_n

V hre ťa možno zaujme aj gramatika, ktorá sa v diskusných príspevkoch a sociálnych fórach stala povestnou zbraňou antifašistov, práve na fanúšikov prvého Slovenského štátu, kanád, holých hláv a rasistických prejavov.

14080846_1460633717296705_1923465514_n

Píše sa rok 2016 a si kapitán Martin “B.J.” Poliatschik, špičkový slniečkársky špión…

hra

Pozri si trailer hry Kotlebstein

Hru si môžeš stiahnuť TU

Slovenské národné povstanie

29. august je na Slovensku významným dňom, keď si pripomíname Slovenské národné povstanie, ako udalosť, ktorá po druhej svetovej vojne zaradila Slovenskú republiku k víťaznému táboru doposiaľ najväčšej a najhoršej vojny v dejinách sveta, a v ktorom sa ľudia nepriamo zomkli a postavili proti autoritatívnej vláde prezidenta Jozefa Tisa. Centrom povstania bola Banská Bystrica, v ktorej dnes stojí pamätník, pri ktorom sa ročne stretáva tisíce ľudí, medzi nimi aj ešte žijúci partizáni či ich potomkovia. Slovenské národné povstanie síce bolo v noci z 27. na 28. októbra 1944 nemeckými okupačnými jednotkami potlačené, časť jednotiek povstania prešla na partizánsky spôsob boja. Partizáni pokračovali v bojoch proti nacistom až do oslobodenia krajiny sovietskymi, rumunskými a československými vojskami na jar 1945.

Prečítajte si tiež:
Mafia III ťa svojím novým trailerom zaujme

14080846_1460633717296705_1923465514_n

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií