fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Rozhodol som sa zobrať to do vlastných rúk… chcem, aby na Slovensku x škôl otvorilo

Máte tip? napíšte nám mailom

Igor Matovič v stredu povedal, že požiadal ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), aby neblokoval otvorenie škôl, keď on ako premiér zabezpečí všetko ostatné. Matovič chce dokázať, že nie je čas na výhovorky. ,,Ak treba deti dostať do škôl, tak treba deti dostať do škôl,“ vyhlásil Matovič.

Premiér je v kontakte s viacerými zriaďovateľmi škôl, ktorí povedali, že si dajú pretestovať deti, rodičov aj svojich zamestnancov. Matovič chce ísť vlastným príkladom a chce ukázať, že všetko sa dá, keď sa chce.

Podľa Matoviča minister školstva Branislav Gröhling neprišiel s plánom, ktorý by presvedčil ústredný krízový štáb. ,,Rozhodol som sa to zobrať do vlastných rúk a ukázať aspoň na tom pilotnom otvorení niektorých škôl, že sa to naozaj dá. Len treba chcieť, lebo takýmto prístupom nebudú deti v školách ani v apríli. Ja chcem, aby na Slovensku x škôl otvorených bolo. Je to čisto iba moja osobná iniciatíva. Dnes som o tom ráno na vláde informoval ministra školstva,… ja sa na to už pozerať nedokážem, jednoducho z týždňa na týždeň… je to len o výhovorkách, “ vyhlásil Matovič. Jedna z pilotných škôl bude aj súkromná škola, ktorú navštevujú dcéry Igora Matoviča.

Prečítajte si tiež:
V bratislavskom Ružinove ordinoval gynekológ nakazený novým koronavírusom

 

Otestované musia byť všetky deti v škole

Cieľom pilotného testovania je otestovať všetky deti, ktoré chcú chodiť na prezenčnú výučbu. Deti, ktoré otestované nebudú budú chodiť na dištančnú výučbu.

Vysokoškoláci sa majú vyučovať dištančne až do konca zimného semestra.

Tretí návrh mal minister školstva Branislav Gröhling predstaviť ešte pred Vianocami, do 23. decembra.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií