fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Igor Matovič vtrhol na tlačovú konferenciu SMERu a ukázal “nevhodný” transparent

Máte tip? napíšte nám mailom

Igor Matovič, predseda strany OĽaNO, dnes narušil brífing šéfa Smeru Roberta Fica, keď vtrhol do tlačovej miestnosti. V rukách držal transparent s nápisom, na ktorom boli prepísané slová z nahrávky. Píše sa tam: “Fedor Flašík vybral 250 miliónov na stranu a 80 si dodatočne prepral.”

Matovič spôsobil roztržku

Juraj Blanár, podpredseda SMERu, túto situáciu nenechal tak a na Igora Matoviča sa bez váhania vrhol, transparent sa mu podarilo vytrhnúť z ruky a pokrčiť. To však Matoviča neodradilo a pred Róberta Fica sa opäť postavil. Chladným nezostal ani hovorca strany SMER, Ján Mažgút.

​”Pán Matovič, môžete ísť robiť cirkus a šouku na vlastnú tlačovku?” vyzval ho.

Róbert Fico, predseda strany SMER – sociálna demokracia situáciu len v tichosti sledoval. Keď sa Matovičovi znova podarilo získať transparent a ukázať ho všetkým prítomným novinárom a do kamery, poďakoval za účasť a odišiel.

Celé video z tlačovky poslal RadoIgor Matovič vtrhol na tlačovú besedu Smeru, kde ukazoval vetu z nahrávky. Podľa nej mal Robert Fico Haščákovi hovoriť, že Fedor Flašík získal pre Smer 250 miliónov. Po tom, čo nechcel odísť z tlačovky, ju Fico ukončil a odišiel. Novinári tak nemali možnosť klásť Ficovi otázky (text Denník N)

Zveřejnil(a) Zomri dne Středa 16. října 2019

Brífing bol zvolaný kvôli 39-hodinovej nahrávke kauzy Gorila

“Hrá sa tu jedno obludné divadlo, opozičné a mediálne.” povedal Róbert Fico, ako zvyčajne

Na dôveryhodnosti jeho tvrdenia mu nepridal ani dodatok, že ak by aj niečo bolo pravdivé na tejto nahrávke, tak neporušil žiadne etické ani legálne pravidlá.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Matovič so slzami o Pente: „5000 zbytočných úmrtí ročne!"

Ako je už zvykom, náš bývalý premiér sa ako topiaci slamky chytá väčšinou práve Radičovej vlády a pohnútok politikov z minulosti.Ak máte chuť rozprávať sa o Gorile, poďme sa rozprávať o tom, čo robili pravicoví politici v rokoch 2002 a 2006. Myslím obdobie, keď bol Smer-SD výlučne opozičnou stranou,” skonštatoval Fico. Odmietame za stranu Smer-SD takto prekrývať pravdu a takto prekrývať obrovské ekonomické zločiny, ktoré boli napáchané v rokoch 2002 až 2006,” dodal predseda strany.

Nahrávka prišla dnes do viacerých redakcií a povráva sa, že to je od hackerskej skupiny Anonymous, ktorá síce získava dáta nelegálne, no vždy to je v prospech spoločnosti alebo ľudstva. Uvidíme, či sa nemýlili ani v tomto.

K politickému divadlu sa vo videu vyjadril aj sám Igor Matovič

https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/399898330933727/

ČO SI O TOM CELOM MYSLÍTE VY?

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií