fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Znovuzrodenie iPhone SE! Poznáme odhadovanú cenu novinky od Apple

Máte tip? napíšte nám mailom

Apple chce na trh uviesť dostuný model. Trápi ho vysoký pokles na trhu. Nového iPhone SE 2 by sme sa mali dočkať budúci rok.

Nová rada telefónov od americkej spoločnosti Apple je aktuálne v predaji a podľa predajných čísel sa jej celkom darí. Problémov však je, že Apple už dlhodobo stráca svoj podiel na trhu a mnohí zákazníci volia radšej konkurenciu. Dôvodom je cena. Tá je totiž v prípade iPhonov neraz privysoká, a tak zákazníci hľadajú inú alternatívu. Vyriešiť by to mala novinka v podobe iPhone SE 2.

Apple prišlo s nápadom vyrobiť lacnejší telefón už dávnejšie. Celé to však oddialil príchod nového iPhone 11. Z marketingového hľadiska by totiž nemalo význam predstaviť dva modely v rovnakom čase. Vždy keď príde na trh nejaká novinka, dopyt po nej je počas prvého pol roka najvyšší a potom výrazne klesá. Apple sa teda rozhodlo s iPhone SE 2 počkať a na trhu by sa mal objaviť v priebehu budúceho roka. 

Zdroj: pixabay.com

IPhone SE 2 by mal byť skutočnou rozpočtovou alternatívou k špičkovým telefónom iPhone. Mohli by sme povedať, že aktuálne je ním iPhone XR, no novinka by mala byť ešte cenovo dostupnejšia. Pokiaľ ide o konkrétnu cenu, žiadne oficiálne informácie ešte nemáme. Vieme len to, že by malo ísť o najlacnejší iPhone v ponuke. Nedávno však analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo, ktorý má vo svojich kruhoch veľkú dôveru, prezradil, že cena nového iPhone SE 2 by mala byť niekde na úrovni 400 dolárov.

Prečítajte si tiež:
Šokujúci záber dvojročného chlapčeka v zatvorenej chladničke! Vraj to mal byť len vtip!

Otázny je naďalej aj dizajn

Podľa portálu techradar.com existuje niekoľko verzií, ako by mohla novinka od Applu vyzerať.  Najnovšie úniky poukazujú , že  najpravdepodobnejšia možnosť je, že iPhone SE 2 bude vyzerať podobne ako iPhone 8. Zatiaľ však nie sú k dispozícii žiadne obrázky tohto dizajnu.

Ďalšou teóriou je, že nový menší iPhone bude mať obrazovku podobnú modelu iPhone X. Problémom by však bolo, že takýto dizajn už má model XR, ktorý mal tiež byť akousi cenovo dostupnejšou alternatívou. Predchádzajúca generácia modelu SE tiež zdedila telo od svojho vtedajšieho predchodcu. IPhone SE bol zároveň posledným telefónom tejto technologickej spoločnosti, ktorý ešte niesol typické prvky dizajnu zakladateľa spoločnosti Steave Jobsa. 

Zdroj:  techradar.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií