fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Posledná šanca na kúpu iPhone SE. Apple dáva do predaja opäť model z roku 2016!

Máte tip? napíšte nám mailom

Kompaktný chytrý telefón iPhone SE sa opäť objavil v internetovom obchode Apple store. Koľko si Apple pýta za tri roky starý mobil?

Evolúcia mobilných telefónov je naozaj zaujímavá. Na ich počiatku sme boli svedkami priam gigantických rozmerov týchto zariadení. Vplyvom nových technológií sme si neskôr, naopak, nemali problém zaobstarať telefón, ktorého rozmery boli miniatúrne. Dnes je trend taký, že čím väčšia obrazovka, tým lepší telefón. Nie všetkým užívateľom však tento stav vyhovuje.

Značka Apple so sídlom v Silicon Valley sa v minulosti chytrými telefónmi preslávila a veľkú slávu žne dodnes. Ich výrobky boli povestné aj tým, že mali kompaktné rozmery, čo zákazníci značky obľubovali. Model iPhone 6 však odštartoval nový dizajn značky, ktorý sa dotkol aj rozmerov.

 

Zdroj: apple.com

Predchodca “šestky” bol model iPhone 5S, ktorý na trh prišiel v roku 2013. Po započatí novej éry si zákazníci značky vydupali ešte jednu generáciu kompaktného modelu. Bol ním iPhone SE. Dizajnovo by ste SE a 5S nerozoznali, tvorí ich totižto rovnaký základ. Po technickej stránke však už šlo o vyspelejší model. Predaj tohto iPhonu sa skončil minulý rok.  

Prečítajte si tiež:
Tieto retro plagáty z 30. rokov minulého storočia vám roztopia srdce. Už vtedy šírili lásku a rešpekt k zvieratám

Dopyt o tento smartfón je však pravdepodobne ešte taký veľký, že spoločnosť sa rozhodla SE opäť zaradiť do predaja. Na oficiálnom eshope ho Apple ponúka za 249.00 dolárov. Cena na prvý pohľad vyzerá lákavo, no treba brať do úvahy aj fakt, že iPhone SE, ktorý sa v eshope ponúka, bol prvýkrát predstavený už v roku 2016, čo je z pohľadu techniky naozaj dlhá doba.

Zdroj titulnej foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií