fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jankovská opäť vypovedá na NAKA. Priznala, že sa pozná s Kočnerom

Máte tip? napíšte nám mailom

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská vo štvrtok opäť vypovedá na polícií NAKA v Nitre. Tam ju o ôsmej ráno previezla polícia z väznice v Banskej Bystrici .

Jankovská má podľa informácií odpovedať na otázky ohľadne korupcie sudcov a vyšetrovateľa a advokátov spoluobvinených. Jej výsluch je spojený s akciou Búrka a Víchrica.

Monika Jankovská sa včera mala priznať k páchaniu trestnej činnosti a tiež potvrdila, že sa osobne pozná s obžalovaným Marianom Kočnerom.

Padli prvé mená

Dva nezávislé zdroje potvrdili pre Topky.sk, že vo svojej  prvej výpovedi sa zamerala na exministra životného prostredia Petra Žigu. Jej výpoveď nie je zaznamenávaná ako operatívna, ale formou trestného oznámenia. Urobila tak preto, aby jej výpoveď prokurátor nezamietol pod koberec.

Peter Žiga pre Topky.sk povedal, že vôbec nevie, o čo ide a ak bude treba, príde na políciu a bude vypovedať. Podľa neho je škoda sa k tomu aj vyjadrovať a na políciu zatiaľ predvolaný nebol, vraj nemá žiadnu vedomosť o tom, že by mala Jankovská dôvod na neho podávať trestné oznámenie.

Petra Žiga kandidoval za Smer – SD, kde získal v posledných voľbách 28 386 preferenčných hlasov. Momentálne je členom strany HLAS, ktorej je predsedom Peter Pellegrini.

Prečítajte si tiež:
Títo lekári ordinujú, potvrdili to samosprávne kraje
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií